Izstādes “Mūs vieno māksla!” atklāšana jauniešu centrā “Nagla”27.10.2017

26.oktobrī, plkst.16:00 jauniešu centra “Nagla” zālē tika atklāta izstāde “Mūs vieno māksla!”, kura tapusi projekta “Stereotipu mazināšanas un savstarpējas izpratnes veidošana caur vizuālās mākslas kultūras izpausmēm” ietvaros, kuru realizēja biedrība “Kandavas novada Jauniešiem”. Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu, savstarpējo izpratni, toleranci, stereotipu laušanu, savstarpēji izzinot latviešu un romu tautu mākslu, veidojot pazīstamu latviešu un romu tautu mākslinieku slavenu gleznu reprodukcijas, izmantojot dažādas vizuālās mākslas tehnikas. Izstādes atklāšanas laikā ar muzikālu priekšnesumu – akardeona spēli uzstājās Kārlis Šteinbergs, ar Kārļa Rudēviča dzejas lasījumu uzstājās Amina Pikse, Roberts Pūliņš, Elizabete Baiba Tīzenkopfa un  Enrika Kurzemniece, kā arī ar romu dziesmu dziedājumu mūs priecēja Zita Kleina un Amina Pikse. Lasi raksta turpinājumā ziņu un skati bilžu galreiju! :)

     Projekta ietvaros no 2.augusta līdz 14. septembrim jauniešu centrā “Nagla” divas reizes nedēļā notika mākslas nodarbības, kuru laikā latviešu un romu bērni un jaunieši, (kopā apmēram 20) zīmēja, gleznoja, pludināja, līmēja, grieza, būtībā, izmantojot dažādas tehnikas veidoja zināmu mākslinieku gleznu reprodukcijas. Piemēram, Jaņa Rozentāla gleznas tapa kolāžas veidā, Vilhelma Purvīša gleznu interpretācijas tika veidotas punktiņtehnikā, Džemmas Skulmes gleznas – faktūras veidošana ar papīru, zīmēšanai tika izmantoti eļļas krītiņi, Kārļa Rudēviča gleznas tika interpretētas akvareļa pludinājumā, izmantojot arī grafikas elementus, Daigas Krūzes gleznu kopijas tika veidotas ar akrila gleznojumu un Maijas Tabakas gleznas tika interpretētas gan kolāžas, gan eļļas krītiņu tehnikā.  Pēc nodarbību cikla realizācijas, 24. oktobrī 20 bērni un jaunieši devās uz Latvijas nacionālo mākslas muzeju un Romu kultūras centru, lai klātienē varētu apskatīt mākslinieku oriģināldarbus. Latvijas nacionālajā mākslas muzejā bērni un jaunieši varēja apskatīt J.Rozentāla, V.Purvīša, Džemmas Skulmes oriģināldarbus, savukārt Romu kultūras centrā – K.Rudēviča mākslas darbus, par  romu vēsturi un šodienas aktivitātēm romu kultūras jomā pastāstīja Normunds Rudēvičs, kurš jauniešu centram uzdāvināja ļoti vērtīgas grāmatas, kuru autors ir Kārlis Rudēvičs un romu mūzikas disku.

    Bērnu un jauniešu veidotos darbus varēs apskatīt līdz 21.decembrim jauniešu centra “Nagla” zālē.

    Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

       Projekta vadītāja Linda Tarasova

<>


Jaunākās galerijas