Jūnijs jauniešu centrā - saulains un aizraujošs mēnesis01.07.2019

Pirmais vasaras mēnesis – jūnijs paskrējis vēja spārniem! Karstajās dienās jauniešiem bija daudz dažādu aizraujošu iespēju kā pavadīt savu vasaras brīvlaiku, iemācīties ko jaunu un satikties ar citiem radošiem jauniešiem. Lasi raksta turpinājumu, lai uzzinātu, ko mēs paspējām sadarīt nieka mēneša laikā! 

 • Jau pati pirmā darba diena bija super aizraujoša un jautra, jo jauniešiem bija pašdarināto ķegļu jeb ūdens pudeļu boulinga čempionāts! Šī bija ne tikai jautra un aizraujoša spēle, bet arī lieliska metode, lai jauniešu apzinātos resursu izmantošanas iespējas. Ne vienmēr vajag pirkt, ja var radīt pats!
 • Amizanti bija ar mākoņu gleznošanu, jo tajā dienā nebija neviena paša mākonīša. Tāpēc nācās izmantot savu fantāziju un attīstīt savu radošo domāšanu. Uzdevuma mērķis attaisnojās, jo darbiņi bija ļoti dažādi un skaisti.
 • Noteikti jāpiemin, ka mūsu jaunieši maijā piedalījās Baltik Elektro izsludinātajā zīmējumu konkursā ar panākumiem. Jauniete Estere ieguva pirmo vietu un viņas darbiņš tika drukāts uz uzņēmuma Līgo apsveikuma kartiņām, kā arī mugursomu ar dažādām ikdienā noderīgām lietām. Savukārt Roberts ieguva otro vietu, saņemot bezvada skaļruni.  Konkursam pieteicām 15 darbiņus un jūnija sākumā pie mums atceļoja balviņas ne tikai uzvarētājiem, bet visiem dalībniekiem, jo mūsu jauniešu centrs izcēlās ar atsaucību! 
 • Pasaules vides dienā gatavojām burgerus, kas nesatur dzīvnieku izcelsmes produktus. ‘’Kotletes’’ gatavojām no sarkanajām pupiņām, kas sajauktas ar kvinoju un dažādām garšvielām. Burgeri tika papildināti ar papriku, tomātiem, gurķi, salātiem un sarkano sīpolu.
 • Arī šomēnes tika realizētas vairākas jauniešu iniciatīvas – deju diena, modes skate, dziesmu duelis. Patīkami, ka jaunieši zina ko vēlas un gūst gandarījumu pēc paveiktā! 
 • Mūsu darbinieki piedalījās arī Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas sanāksmē, lai vēlreiz uzklausītu aktualitātes jaunatnes jomā, kā arī iepazītu jaunatnes darbu Priekuļu novadā.
 • Veldzējoša noteikti bija ledus tējas diena, jo mēs mācījāmies gatavot un pēc tam, protams, baudījām ledus tējas ar dažādiem augļiem. Šī aktivitāte priecēja ne tikai garšas kārpiņas, bet arī acis, jo dzērieni izskatījās ļoti kārdinoši!
 • Protams, neiztikām bez fiziskām aktivitātēm – spēlējām gan tautas bumbu, gan piedalījāmies stafetēs, kurā nācās arī startēt mūsu jaunatnes darbiniecei, pierādot savu fizisko veiklību.
 • Bija arī diena, kad nācās izmantot savas viedierīces, lai pārskatītu savus un citu jauniešu sociālo tīklu profilus. Aktivitāte paredzēja kritiskās domāšanas attīstību, lai izanalizētu kādu informāciju publicējam savos sociālajos tīklos.
 • Tika atklāta arī jauniešu radošā izstāde, kurā aplūkojami dažādi jauniešu darbiņi, kas šogad tapuši. Nāc aplūkot, ja vēl neesi paguvis to izdarīt!
 • Jaunieši varēja praktizēties kastīšu locīšanā, kuras pēc tam izdaiļoja ar dažādiem rotājumiem. Kastītes, protams, uzreiz aizceļoja uz mājām, lai mājās pildītu praktiskās funkcijas!
 •  Atzīmējām, protams, arī saulgriežus, pinot krāšņus vainagus, gatavojot svētku mielastus un priecājoties par vasarīgajiem svētkiem!
 • Mēneša nogalē ne tikai pētījām lapas un izdomājām savu unikālo rokasspiedienu, iepazinām jaunas spēles, bet arī veicām vides eksperimentu, izvirzot hipotēzi par dažādu priekšmetu atrašanos vidē. Vai mūsu prognozes apstiprināsies, redzēsim jūlija nogalē!
 • Kokapstrādes nodarbības Kriša vadībā novadītas un tapis lielais gala darbs – puķu kastes, kas nu rotās jauniešu centra palodzes ar baziliku, samtenēm un vēlāk arī ar citiem labumiem!

Starp citu, mums ir jauns aktīvākais mēneša jaunietis – Roberts! Roberts iepriekš pie mums nāca tikai piektdienās, bet vasaras laikā jaunietis ir brīvāks no pienākumiem un ļoti izcēlies ar aktivitāti jauniešu centrā! Nāc arī Tu ciemos! 

<>


Jaunākās galerijas