Kandavas novada jaunieši devās pieredzes braucienos uz Olaini, Kuldīgu un Aizputi!25.06.2018

Šī gada jūnija sākumā, Kandavas novada jaunieši tika aicināti pieteikties trīs dažādiem pieredzes apmaiņas braucieniem, lai iepazītu jaunatnes darbu citos Latvijas novados un jauniešu centros. Vadoties pēc jauniešu atsaucības, tika noorganizēti divi pieredzes apmaiņas braucieni.

Kā mums gāja un ko mēs redzējām? - lasi un skaties raksta turpinājumā plašo galeriju! :)

Pirmais pieredzes brauciens norisinājās 19. jūnijā, piedalījās Cēres pagasta un Kandavas pilsētas jaunieši. Tā kā Olaine ir pilsēta uz purva un cieši saistīta ar kūdras ieguvi, tad sākumā jaunieši devās uz Cenu tīreļa takām, kur iepazina purva ekosistēmu, Olaines novada vēsturi un kūdras pārstrādes procesu. Tālāk jauniešu devās uz Olaines 1. vidusskolas bibliotēku, kas ir mūsdienīga jauniešu tikšanās vieta skola, kur ne tikai palasīt grāmatas, bet uzspēlēt galda spēles, atpūsties no mācību procesa un vienkārši pačilot savā bariņā. Noslēgumā devāmies uz Olaines jauniešu centru “Popkorns”, kas salīdzinoši jauns pašvaldības veidots jauniešu centrs. Iepazināmies gan ar jauniešu centra darbu, gan ar jaunatnes lietu speciālista darbu novadā, gan ar jauniešu domes darbu. Guvām jaukus iespaidus un patīkamas vēsmas jaunām idejām, kā uzlabot un pilnveidot mūsu darbu.

Otrais pieredzes brauciens norisinājās 20. jūnijā, piedalījās Zemītes, Vānes un Matkules jaunieši. Devāmies ciemos tepat pie kaimiņiem uz Kuldīgu, kur viesojāmies jauniešu mājā, bērnu un jauniešu centrā un tehniskās jaunrades namā. Izrādās, ka arī Kuldīgas jauniešu mājas un jaunatnes lietu speciālists cenšas attīstīt jaunatnes darbu ne tikai pilsētā, bet arī novada pagastos, līdz ar to nākotnē plānojam kopīgu aktivitāti tieši pagastu jauniešiem. Mūsu jauniešiem ļoti patika Kuldīgas jauniešu māja! Pēc ekskursijas un pārgājiena Kuldīgā devāmies uz Aizputes jauniešu ideju māju, kur iepazināmies ar jauniešu centra darbību un labo praksi projektu vadībā. Šajā dienā nodibinājām jaunus kontaktus un idejas turpmākajai sadarbībai. Kopumā mums abi pieredzes braucieni šķita ļoti vērtīgi, to norādīja arī paši jaunieši!

<>


Jaunākās galerijas