Award Sudraba līmeņa apmācības un izmēģinājuma pārgājiens08.08.2019

Kandavas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Nagla” augusts ir iezīmējies kā starptautiskās jauniešu izaugsmes programmas “Award” mēnesis, jo katru nedēļu norisinājās spraigas, interesantas, daudzpusīgas aktivitātes. 7. augustā norisinājās sudraba līmeņa piedzīvojumu ceļojuma apmācības, kurās piedalījās 4 Kandavas novada jaunieši Monta, Ketija, Emīls un Markuss, un 8. augustā jaunieši mēroja savu izmēģinājuma pārgājienu ar nūjošanas nūjām gar jūru maršrutā Mazirbe-Pitrags-Mazirbe 10km garumā. 

Vairāk lasi raksta turpinājumā un noteikti apskati bilžu galeriju! :)

Apmācībās jaunieši atkārtoja Award programmas īstenošanas nosacījumus, izprata piedzīvojuma ceļojuma būtību, mācījās sniegt pirmo palīdzību un rīkoties ārkārtas situācijās, iepazinās ar ekipējumu un pārgājiena somas pakošanas kārtību, apguva telts uzsliešanas prasmes, ēdienu gatavošanas prasmes uz tūristu plītiņas, mācījās navigāciju ar kompasu, paši plānoja savu maršrutu, ēdienreizes un nepieciešamo ekipējumu ieskaites piedzīvojumu ceļojumā. Jaunieši atzina, ka apmācības ir ļoti vērtīgas, lai apgūtu pamatprasmes pārgājiena veiksmīgai īstenošanai. Savukārt izmēģinājuma pārgājienos jaunieši pārbaudīja apmācībās gūtās prasmes un zināšanas.

Award ir starptautiska jauniešu izaugsmes programma trīs dažādos līmeņos - vieglākais ir bronzas līmenis 3 mēnešu garumā, vidējais ir sudraba līmenis 6 mēnešu garumā un grūtākais ir zelta līmenis 12 mēnešu garumā. Katrā līmenī ir jāizvirza viens izaugsmes mērķis dažādās jomās - fiziskā sagatavotībā, prasmes, brīvprātīgais darbs un piedzīvojumu ceļojums (zelta līmenī ir arī joma - projekts). Award programma ir izaicinājums ikvienam jaunietim izvirzīt sev mērķus un sasniegt tos, programmā var piedalīties 14-24 gadus veci jaunieši. Kandavas novadā Award programmu īsteno jauniešu centrs “Nagla”, laipni aicināti pieteikties programmā, lai saniegtu savus mērķus un saņemtu starptautisku apbalvojumu “The Duke of Edinburgh's International Award”. Programmas aktivitātēm var sekot līdzi ikviens interesents mājas lapā jcnagla.lv sadaļā “Award”. 

<>


Jaunākās galerijas