Rīcība vides jomā

​Ja šķiro, tad pareizi!

08.05.2021

a8f5f0e2_0b81_4875_9579_055c7ad7a341_0.jpgAtkritumu šķirošana nav raķešzinātne, tomēr ir nosacījumi, kas jāņem vērā. 

plastmasa ir plašs jēdziens un tai ir neskaitāmi veidi.
(‼️) ne visi plastmasas veidi ir pārstrādājami, tāpēc rūpīgi aplūko iepakojuma marķējumu!

Atkritumu šķirošanas konteinerā, kas paredzēts plastmasai, metālam un papīram var mest tikai dzērienu PET pudeles; sadzīves ķīmijas HDPE iepakojumus; plēves, kas marķētas ar LDPE

(‼️) Plastmasas maisiņi nav plēves. Čipsu pakas, saldējuma iepakojumi, piena un sulu pakas, majonēžu iepakojumi u.c. neatbilst nevienam no minētajiem marķējumiem un nav pārstrādājami! Šādi atkritumi jāmet sadzīves atkritumu konteinerā. 

Esi atbildīgs un informē citus!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Īstenota iedzīvotājas iniciatīva - “Sen jau vajadzēja!”

23.04.2021

noformejums_bez_nosaukuma.jpgKopš šī gada 16. janvāra Kandavas iedzīvotāja Laura Kristīne Anšance uzsākusi mācības Pasaules Dabas Fonda  „Aizstāvības akadēmijas” kursā, kas tiek īstenots ar Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstu.

Šī kursa ietvaros jaunieši tiek apmācīti par pilsoniskās līdzdalības formām un iesaistīti aktivitātēs, kas veicina ticību personīgajai spējai ietekmēt lēmumu pieņemšanu valstī, mudināti uz rīcību interešu pārstāvniecībā un iedrošināti ietekmēt politiskās iniciatīvas.

 Mācību noslēgumā studentiem jāizstrādā kursa darbs interešu aizstāvībā. Laura Kristīne savu kursa darbu vērš uz atkritumu apsaimniekošanu un tā mērķis – šķirojamo atkritumu konteinera pieprasīšana un uzstādīšana pie Kandavas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra (Zīļu iela 2).

Ņemot vērā, ka pie centra atrodas tikai nešķiroto atkritumu konteineri un bieži vien tie ir piepildīti ar PET pudelēm, skārda bundžām un dažkārt pat stikla pudelēm, rodas pamatota nepieciešamība pēc atkritumu šķirošanas konteinera,” apgalvo kursa darba izstrādātāja.

Sazinoties ar AAS "Piejūra", SIA "Kandavas ceļi", domes izpilddirektoru, priekšsēdētāju un saimniecības nodaļas vadītāju, ir pabeigta laukuma sagatavošana un uzstādīti atkritumu šķirošanas konteineri. Aicinām visus iedzīvotājus būt atbildīgiem un ņemt vērā "Piejūra" atkritumu šķirošanas prasības!

 

Projektu “Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iespēja pievienoties Jaunpils jauniešiem

16.04.2021

jaunils_zoom.jpgIespēja jauniešiem pievienoties Jaunpils jauniešu centra organizētajai diskusijai ar projekta @futureheroeslatvia absolventēm un otrreizējās pārstrādes entuziastēm, jaukām jaunietēm un zīmola @3ljeans radītājām. Ieva no Jaunpils pastāstīs visiem par savu iepriekšējā darba pieredzi strādājot vides organizācijā un vadot aktivitātes ar nosaukumu modesTalka.

Jaunieši  varēsi uzzināt dažādus faktus par modes industriju, un to nepieciešamību zināt.

Tiekamies 22. aprīlī 18.30! http://ej.uz/J_pils

Vides izglītība + papildinātā realitāte

16.04.2021

iseek.jpgAr mērķi dabaszinību un vides tēmu apgūšanu padarīt par aizraujošo un interesanto procesu, Sociālās inovācijas centrs Erasmus+ projekta “Augmented Reality for Environmental Education” ietvaros ir izstrādājis izglītojošos materiālus vides izglītībai ar Papildinātās realitātes pielietojumu. Tā dod iespēju tēmas par zero waste, aprites ekonomiku, zaļām un viedām pilsētām, mākslīgo intelektu un digitālo tranformāciju papildināt ar vizuāliem un interaktīviem elementiem.

1) Savā viedierīcē lejuplādējiet aplikāciju iSee.

2) Noskenējiet kādu no plakātos redzamajiem simboliem.

3)  Izbaudiet pamācošos video un izrunājiet neskaidros jautājumus grupās!


Zemes stunda aizvadīta digitāli

29.03.2021

whatsapp_image_2021_03_27_at_21_15_34.jpgMarta aktivitātes īpaši tika veltītas vides un klimata jautājumiem, tāpēc kopīgi Zoom tikšanās reizē tika nolemts - tiksimies arī brīvdienā, kopīgi atzīmējot Zemes stundu tiešsaistē.

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar uzņēmumu Tetra Pak Latvija iedzīvotājus aicināja sestdien, 27. martā, pulksten 20.30 atzīmēt Zemes stundu, simboliski samazinot apgaismojumu mājsaimniecībās un pieslēdzoties īpaši šim vakaram organizētam etnomūzikas grupas “Tautumeitas” koncertam tiešsaistē. Šogad Zemes stundā miljoniem cilvēku visā pasaulē solidarizējas digitāli, organizējot vai piedaloties dažādos virtuālos pasākumos ar saukli “Iestājies par dabu!”. Šī gada Zemes stundas galvenā tēma ir dabas daudzveidības izzušana.

Arī mēs – darbinieki un jaunieši izslēdzām gaismas, baudījām koncertu un pavadījām stundu kopīgi, tumsā.  Vairāk par Zemes stundu un svarīgu informāciju atradīsi saitē ej.uz/VissParZemesStundu.

 

Iespēja ziedot puķu podus

12.03.2021

green_organic_natural_photosynthesis_biology_infographic.jpgTuvojoties pavasarim, vēlamies padarīt centru zaļāku un izdaiļot to ar dažādiem augiem un zaļumiem. 

Ņemot vērā to, ka cenšamies strādāt dabai draudzīgāk, pirms jaunu lietu iegādes izskatām citus variantus.
✔️Varbūt kādam no jums ir lieki un neaktuāli podi, kurus esat gatavi ziedot centram, tādējādi arī izvairoties no lieku atkritumu radīšanas?

Ja tā - sazinies ar centra darbiniekiem!

Iespēja piedalīties ar vidi saistītās aktivitātēs martā

01.03.2021

Veltot vairāk uzmanības vides un klimata jautājumiem, marta ietvaros aktualizēsim rīcību un paradumu maiņas nepieciešamību. Aicinām piedalīties mūsu pašu organizētajās un citās vērtīgās aktivitātēs:

  • 1.- 19. marts – konkurss: Ideja Zemes stundai (ej.uz/NaglaZS);
  • 2. martā informatīvs Zoom par vides kampaņām un konkursiem, kuros iespējams piedalīties;
  • 9. martā JSPA vebinārs par ilgtspējīgu un videi draudzīgu projektu īstenošanu;
  • 11. martā Zoom par vides aizsardzību un kritisko domāšanu – kā neuzķerties uz viltus marķējumiem, kam pievērst uzmanību un kur meklēt informāciju;
  • 15. martā Zoom par atkritumu šķirošanu – izpratīsim biežāk pieļautās kļūdas un izrunāsim būtiskāko, kas jāņem vērā, šķirojot atkritumus;
  • 22. martā Kahoot viktorīnas par vidi – iespēja jauniešiem gan izstrādāt, gan piedalīties viktorīnās;
  • 24. martā Zoom par zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu – izrunāsim bezatkritumu dzīvesveida principus, iepazīsimies ar dažādām dabai draudzīgām alternatīvām ikdienas priekšmetiem un produktiem, dalīsimies pieredzē – ko darīt un ko nedarīt, lai uzsāktu šādu dzīvesveidu.

Par citu piedāvātajām aktualitātēm ziņojam Instagram storijos (@jcnagla) Tiekamies aktivitātēs! 

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas