Noderīgi jauniešiem

Esi gudrāks par ērcēm!

26.05.2021

lejupielade.jpgIkkatrs spēj novērtēt dabas skaistumu, daudzveidību un tās sniegtās veltes. Tomēr, lai būšana dabā nesagādātu raizes, aicinām būt gudrākiem par ērcēm un izglītot arī savus mīļos! 

Laimas slimības slimnieku biedrība ir izstrādājusi darba lapas - "Ērču detektīva rokasgrāmatu".

 Lai arī uzdevumi paredzēti bērniem, arī jaunieši un pieaugušie atkārtos vai uzzinās būtiskāko par ērcēm. 

Vides izglītība + papildinātā realitāte

16.04.2021

iseek.jpgAr mērķi dabaszinību un vides tēmu apgūšanu padarīt par aizraujošo un interesanto procesu, Sociālās inovācijas centrs Erasmus+ projekta “Augmented Reality for Environmental Education” ietvaros ir izstrādājis izglītojošos materiālus vides izglītībai ar Papildinātās realitātes pielietojumu. Tā dod iespēju tēmas par zero waste, aprites ekonomiku, zaļām un viedām pilsētām, mākslīgo intelektu un digitālo tranformāciju papildināt ar vizuāliem un interaktīviem elementiem.

1) Savā viedierīcē lejuplādējiet aplikāciju iSee.

2) Noskenējiet kādu no plakātos redzamajiem simboliem.

3)  Izbaudiet pamācošos video un izrunājiet neskaidros jautājumus grupās!


Apkopotas aktuālākās iespējas jauniešiem aprīlī

08.04.2021

f1dba78c_7638_45f9_b61f_49ad8f566b7b.jpgEsam apkopojuši aktuālāko informāciju par noderīgiem resursiem, vērtīgām iespējam pilnveidot savas zināšanas, kā arī iespējām gūt interesantu pieredzi un piedalīties konkursā. 

Spied uz rakstu, lai uzzinātu iespējas. 

Lasīt visu ziņu

Kultūras deva mājas apstākļos: virtuālās ekskursijas, kino, koncerti, teātri, grāmatas, u.c.

21.04.2020

83d3015edeaa833598b31b903ab56d76.jpgEsam apkopojuši informācijas resursus un izveidojuši sarakstu ar  kultūras aktivitātēm un pasākumiem, kurus vari apmeklēt sev piemērotā laikā un vietā.

Spied uz raksta (lai tas atvērtos plašāks), un iepazīsties ar pieejamajām bezmaksas online iespējām - dodies virtuālās ekskursijās, klausies koncertus, lasi grāmatas, skaties kino, teātrus un operas, pēti vēsturi, utt... Un tas viss iespējams Tavās mājās uz tava ērtā un siltā dīvāna! :)

Lasīt visu ziņu

Pašpalīdzības ceļvedis

01.04.2021

Ko darīt, ja ierastā dzīve apmetusi kūleni un pat negrasās atgriezties ierastajā ritmā? Kā tikt galā ar savām dusmām, skumjām, bezspēcību? Šos un neskaitāmi daudzus citus jautājumus mēs sev uzdodam ik dienu šajā ārkārtējās situācijas laikā, bet viennozīmīgu atbildi diemžēl nesaņemam.

Īpaši smagi pandēmijas laiku pārdzīvo pusaudži. Lai sniegtu palīdzību un atbalstu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 ir sagatavojis īsu ceļvedi pusaudžiem pašpalīdzības trikos “Kā palīdzēt sev?”. Tajā vienkāršā un sasitošā veidā pastāstīts par vairākiem veidiem, kā mēģināt atvieglot saspringto ikdienu un atrast savus iekšējos resursus, kas tam var lieti noderēt.

Ar ceļvedi var iepazīties ŠEIT!

Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā

10.09.2019

btal_0.jpg2019. gada pavasarī 49 skolas no dažādām Latvijas pilsētām piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs - #RadiLikumu!” – pārveidojot Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā.

6.septembrī notika Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā atklāšanas pasākums. Tiesībsargs uzskata, ka ikvienam ne tikai ir jāzina savas tiesības, bet arī tās ir jāizprot, tāpēc dalāmies ar info mūsu Kandavas jauniešiem - ar ikvienu, kam šis buklets - “Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā” būtu noderīgs.

Buklets “Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā” apskatāms TE!

Emocionālais un sociālais atbalsts nedrošā brīdī

21.04.2020

atbalsts.jpgKrīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, bet ir svarīgi darīt visu, lai palīdzētu sev un līdzcilvēkiem tik galā ar negatīvajām emocijām.

Lai izvairītos no krīzes radītām sekām, psihologa konsultācija vai līdzcilvēka uzklausīšana ir viena no efektīvākajām metodēm. Tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir apkopojusi pieejamos resursus par iespējām gūt psihoemocionālo palīdzību dažādām sabiedrības grupām - no skolēniem un jauniešiem līdz pedagogiem un vecākiem, kā arī par iespējām saņemt garīgu atbalstu: ŠEIT!

Tur atrodami gan krīzes tālruņi, gan kontakti vardarbībā cietušajiem, pie tam ir iespēja ne tikai zvanīt, bet sūtīt e-pastu vai risināt sasāpējušos jautājumus Skype. Apkopotie resursi ir bez maksas.

Informācija par sociālo atbalstu bērniem, jauniešiem un viņu ģimenēm: 

Kandavas novada Sociālā dienesta aktuālā informācija par pabalstiemŠEIT 

Iespēja saņemt pārtiku un pabalstu krīzes situācijā nonākušiem: ŠEIT

Saņemt #paliecmājās palīdzību, vai pieteikties kā brīvprātīgais: ŠEIT

facebokinstagram
<>


Jaunākās galerijas