Par mums

Kandavas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra" Nagla" dibināšana

8781252544.jpg?itok=w_5EWtno

10. maijā Kandavā (Zīļu iela 2, Kandava) tika atklāts multifunkcionāls jaunatnes iniciatīvu centrs. Projekts realizēts Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros.

Projekta īstenošanas rezultātā ir izremontētas un iekārtotas 13 telpas jauniešu interešu nodarbībām un pasākumiem, un līdz ar šo centru tiks veicinātas jauniešu iniciatīvas Kandavas novadā, Rīgas reģiona attālajā perifērijā, nodrošinot pilnvērtīgas izaugsmes un pašizpausmes iespējas ikvienam jaunietim vecumā no 13 līdz 25 gadiem.
Jauniešiem, tai skaitā ar mazākām iespējām un īpašām vajadzībām draudzīgā, atvērtā un atbalstošā vidē tagad būs iespēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes ārpus formālās izglītības; viņi varēs kvalitatīvāk pavadīt brīvo laiku, aktīvāk līdzdarboties jaunatnes organizācijās un brīvprātīgajā darbā, iesaistīties projektos.
Jaunatnes iniciatīvu centrs „Nagla”, kurā tika atvērtas jaunās telpas, piedāvā novada jauniešiem brīvajā laikā nodarboties ar galda tenisu, novusu, trenažieriem, darboties radošajās darbnīcās, filmu un foto darbnīcā, rīko projektu rakstīšanas vakarus, tematiskos tējas vakarus, kā arī iespēju spēlēt galda spēles un rīkot dažādus turnīrus.
„Nagla” īsteno arī starptautisko jauniešu programmu „Award”, apmācību programmu „jaunietis māca jaunietim”. Jaunatnes centrā ir iekārtots arī hostelis jeb jauniešu viesnīca, tiek organizēta jauniešu dalība skijoringa sacensībās un daudzas citas interesantas brīvā laika pavadīšanas iespējas.
Jaunatnes centrs ir atvērts visiem, kuri vēlas līdzdarboties. Jaunajās telpās laipni gaidīts ikviens jaunietis!
Kandavas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra izveide tika finansēta no Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” līdzekļiem, kā arī Kandavas novada domes līdzfinansējuma. Projekta kopējās izmaksas ir 75355,82 LVL.
Šis ir jau piektais izveidotais un atklātais multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros. Veiksmīgi jau darbojas jaunizveidotie multifunkcionālie jaunatnes iniciatīvu centri Ilūkstē, Tukumā, Saldū un Burtniekos.Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” projekta īstenotājs ir valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”.

Tā sākas jauniešu centrs "Nagla" - 2010. gads...

foto-6-nagla.jpg

Tā sākas jauniešu centrs"Nagla"......

„Naglas” jauniešiem „ašu” ideju netrūkst

Šovasar, jūlijā Kandavā, Zīļu ielā 2, kas kandavniekiem pazīstama kā vecā vidusskolas ēka, atvēra jauniešu centru „Nagla”. Līdz tam jauniešiem Kandavā nebija savu telpu, kur kopā būt, kur satikties, uzspēlēt kādu galda spēli, „pasvīst”uz trenažiera, kur padiskutēt par sev aktuālām problēmām, kur pašiem pierādīt savas spējas un varēšanu kādu ideju pārvērst īstenībā. Telpas jauniešiem sagādāja novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar pašvaldību un novada Sociālo dienestu. Pārraudzību pār jauniešiem uzņēmās sociālā pedagoģe Jana Kašlaja - enerģiska skolotāja, kura sevi apliecinājusi un guvusi autoritāti jauniešu vidū organizējot starptautiska mēroga jauniešu nometnes „Award” programmas ietvaros.

Ierosmei jānāk no pašiem jauniešiem...

Lasīt visu ziņu galerija (6)
facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas