Jaunatnes politika

Dokumenta ''Jaunatnes politikas pamatnostādnes 2021. – 2027. gadam'' sabiedriskā apspriešana

19.02.2021

jl_jpp20212027_i.jpgSabiedriskajai apspriešanai ir nodots jaunais plānošanas dokuments "Jaunatnes politikas pamatnostādnes 2021. – 2027. gadam". Ar dokumentu varam iepazīties sekojot šai saitei: https://www.izm.gov.lv/lv/jaunatnes-politikas-pamatnostadnes-2021-2027-gadam.

Savus komentārus vai priekšlikumus varat iesūtīt līdz 2021. gada 8. martam nosūtot to uz e-pasta adresi: randa.kenge@izm.gov.lv ar norādi “Priekšlikumi Jaunatnes politikas pamatnostādnēm”.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Zoom ar politiķi jeb tikšanās ar Kandavas novada domes priekšsēdētāju

16.02.2021

inga_priede.jpgŠī gada 16. februārī Kandavas novada jauniešiem bija iespēja tikties ar Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi. Tikšanās bija paredzēta, lai gūtu atbildes uz neskaidrībām, paustu savu viedokli par notikumiem novadā un pat izteikt priekšlikumus, lai uzlabotu dzīves kvalitāti novadā.

Lasīt visu ziņu

Piesakies jauno politisko līderu meistarklasēm!

24.02.2020

meistarklases_info.jpgKā veidot veiksmīgu politisko karjeru?  Kādas ir morāles un politikas attiecības? Kāda ir vērtībās balstīta politika? Kādi ir starptautiskās un drošības politikas jautājumi, ar kuriem jāsaskaras politiskajiem līderiem? Kā īstenot veiksmīgas politiskās kampaņas un piedalīties lēmumu pieņemšanā? Uz šiem un citiem nozīmīgiem jautājumiem Tev palīdzēs atbildēt Jauno politisko līderu meistarklases!

Vairāk info par pieteikšanos lasi raksta turpinājumā!

(kā arī - klikšķini uz afišas un tā atvērsies lielāka)

Lasīt visu ziņu

Valsts jaunatnes politikas programma 2020.gadam

22.01.2020

2020. gada 22. janvārī ir apstiprināta Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programma 2020. gadam. Valsts programmas 2020. gadam mērķis ir nodrošināt informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu, lai radītu labvēlīgu vidi, kas palīdzētu jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim, nodrošinot darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību.

Valsts programmas prioritātes 2020. gadam:

1) veicināt darba ar jaunatni sistēmas vienmērīgu attīstību Latvijas teritorijā, t.sk., stratēģisku darba ar jaunatni plānošanu vietējā līmenī;

2) stiprināt un paplašināt darba ar jaunatni nozīmi un veidus, lai, izmantojot piemērotas pieejas un metodes, izveidotu kontaktu un iesaistītu jauniešus dažādās līdzdalības aktivitātēs;

3) sekmēt jaunatnes organizāciju darbības attīstību, sadarbību ar valsti un pašvaldībām, kā arī starptautiskajām institūcijām jaunatnes politikas nozarē;

4) veicināt 11 jaunatnes mērķu ieviešanu saskaņā ar Eiropas Savienības Jaunatnes stratēģijā 2019.–2027. gadam noteikto.

Ar Valsts jaunatnes politikas programmu 2020.gadam var iepazīties ŠIET!

Jauniešu līdzdalības aktivitātes Kandavas novadā

15.11.2019

kandava.jpgOktobra un novembra mēnesī Kandavas novada jaunieši aktīvi līdzdarbojās gan Kandavas novada domes organizētās iedzīvotāju sapulcēs, uzdodot jautājumus un izsakot ierosinājumus, gan piedalījās protesta akcijā pret novadu reformu. 

Kā jauniešiem gāja šajās līdzdalības aktivitātēs? 

Lasi raksta turpinājumu! :)

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kandavas novada jauniešu domas Instagram postos #JaunietisLaukosIr?

21.10.2019

img_3309.jpgOktobra sākumā Kandavas novada jaunieši tika aicināti piedalīties Eiropas Jaunatnes dialoga aktivitātē, līdzdarboties un izteikt savu viedokli Instagram postā! Kandavas novada jauniešu paustais viedoklis tiks apkopots ziņojumā un nosūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai, kura apkopos visas Latvijas ziņojumus, sagatavos oficiālu nacionālo ziņojumu un nosūtīs to tālāk Eiropas Komisijai, kura savukārt apkopos visu ES dalībvalstu ziņojumus un gūs ieskatu reālajā situācijā jaunatnes jomā Eiropā. Diezgan iespaidīgi, ne?

Novada mērogā šajā aktivitātē piedalījās tikai 6 dalībnieki, kuri pauda savu viedokli. Raksta turpinājumā var iepazīties ar jauniešu domām un noteikti apskati jauniešu bildīšu galeriju...

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Kandavas novada jaunieti - līdzdarbojies un izsaki savu viedokli Instagram postā!

07.10.2019 - 13.10.2019 - 23:55 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

1149b8bc_693b_4702_8d3e_287cb9348206.jpg

Kandavas MJIC "Nagla" īsteno Eiropas Jaunatnes dialoga aktivitāti, aicinot arī Kandavas novada jauniešus līdzdarboties un izteikt savu viedokli Instagram postā! Kandavas novada jauniešu paustais viedoklis tiks apkopots ziņojumā un nosūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai, kura apkopos visas Latvijas ziņojumus, sagatavos oficiālu nacionālo ziņojumu un nosūtīs to tālāk Eiropas Komisijai, kura savukārt apkopos visu ES dalībvalstu ziņojumus un gūs ieskatu reālajā situācijā jaunatnes jomā Eiropā. Diezgan iespaidīgi, ne?

Dalība aktivitātē ir pavisam vienkārša:

  • Uzņem bildi “Jaunietis lauku reģionā”
  • Sāc postu ar #JaunietisLaukosIr?
  • Turpini postu ar savu domu…
  • Posta beigās ievieto #EiropasJaunatnesDialogs #Līdzdalība #KandavasNovadaJaunieši #ManIrViedoklis
  • Publicē postu Instagram un ietago jauniešu centru @jcnagla vai nosūti to Kandavas MJIC ”Nagla” vadītājai Ievai privāti (28329487)
  • Izdari to līdz 11.10.2019.

Raksta turpinājumā lasi jautājumus, kas Tev par palīdzēt noformulēt savas domas....

Lasīt visu ziņu
facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas