Jauniešu iniciatīvu dienas Kandavas novada pagastos15.05.2019

Šodien noslēdzās Iniciatīvu dienas Kandavas novada pagastos projekta "Atbalsts. Izaicinājums. Kapacitāte – Jauniešu līdzdalība!" ietvaros. Kandavas novada jaunieši paši organizēja Iniciatīvu dienas Cēres, Zantes, Zemītes, Vānes un Matkules pagastos, aicinot jauniešus bezmaksas piedalīties saturīgā brīvā laika pavadīšanas pasākumā un iepazīt jaunatnes organizāciju - biedrību "Kandavas novada Jauniešiem".

Iniciatīvu mērķis bija veicināt iespējas jauniešu līdzdalībai, veicināt līdzdalību sabiedriskajā dzīvē, tās veidošanā un veicināt jauniešu uzņēmīgumu, savu spēju apzināšanos, kā arī atbildības uzņemšanos par savas veselības saglabāšanu, organizējot un piedaloties veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumos.

Vairāk par iniciatīvu dienām lasi raksta turpinājumā, kā arī noteikti apskati plašo un krāsaino bilžu galeriju. Varbūt atradīsi sevi! :)

  • Pirmā Iniciatīvu diena norisinājās Cēres pagastā 29.04.2019. plkst. 14:00-18:00, kurā Cēres jaunieši bija sagatavojuši orientēšanās aktivitāti, daudzveidīgo aktivitāšu stūrīti un desiņu cepšanu uz ugunskura. Jauniešiem patika sagatavotā orientēšanās aktivitāte. Laiciņš mūs lutināja un varējām visi kopā cept desas, baudīt pavasara saulīti, zīmēt hennu un iemācīties kādu jaunu triku ar kendamu. Kopumā iniciatīvu dienā piedalījās 36 dalībnieki.
  • Otrā iniciatīvu diena norisinājās Vānes pagastā 02.05.2019. plkst. 13:30-17:30, kurā Vānes jaunieši bija sagatavojuši stafetes, galda spēles, daudzveidīgo aktivitāšu stūrīti un desiņu cepšanu. Lai gan sākotnēji pasākums bija plānots ārā, slikto laikapstākļu dēļ nācās pasākumu pārcelt uz telpām. Tas tik bija izaicinājums - noorganizēt stafetes telpās un atrast alternatīvu desiņu cepšanu. Bet kopā mums izdevās jauki pavadīt laiku pat lietainā dienā. Kopumā iniciatīvu dienā piedalījās 27 dalībnieki.
  • Trešā iniciatīvu diena norisinājās Zemītes pagastā 07.05.2019. plkst. 15:00-19:00, kurā jaunieši bija sagatavojuši stafetes, sporta spēles, daudzveidīgo aktivitāšu stūrīti un desiņu cepšanu uz ugunskura. Ar Zemītes jauniešiem mēs pavadījām ļoti jautri laiku, jo kārtīgi izsportojāmies! Nezinājām, ka mūsu jauniešu pūrā ir tik daudz sporta spēles! Wou! Kopumā iniciatīvu dienā piedalījās 22 dalībnieki, kad diemžēl ir mazāk, nekā bijām plānojuši. 
  • Ceturtā iniciatīvu diena norisinājās Matkules pagastā 10.05.2019. plkst. 15:30 - 18:30, kurā jaunieši bija noorganizējuši stafetes, sporta spēles, daudzveidīgo aktivitāšu stūrīti un desiņu cepšanu uz ugunskura. Lai gan sākumā šķita, ka jaunieši ir aizmirsuši par iniciatīvu dienu un nemaz neieradīsies, taču beigās jaunieši saradās un uzspēlēja dažādas sporta spēles - gan futbolu, gan basketbolu, gan šautriņu mešanu, gan badmintonu, gan galda spēles. Kopumā iniciatīvu dienā piedalījās 22 dalībnieki, kad diemžēl ir mazāk, nekā bijām plānojuši. 
  • Piektā un noslēdzošā iniciatīvu diena norisinājās Zantes pagastā 15.05.2019. plkst. 16:00-20:00, kurā jaunieši bija sagatavojuši āra ēdienu gatavošanas nodarbību, daudzveidīgo aktivitāšu stūrīti un desiņu cepšanu uz ugunskura. Zantē jaunieši mūs pārsteidza, jo bija tik plašs apmeklējums! Ieradās gan jaunieši, gan vecāki, gan skolas direktore, pagasta pārvaldes vadītājas un kultūras nama vadītāja. Priecājamies, ka pasākumu apmeklēja arī Zantes ģimenes krīzes centra bērni un vecāki. Mums visiem kopā bija tik daudz ko darīt - gatavojām ēst, spēlējām galda spēles, krāsojām mandalas, zīmējām hennu, izmēģinājām sporta spēles. Zantes centrā čumēja un mudžēja no jauniešiem, super! Kopumā iniciatīvu dienā piedalījās 44 dalībnieki.

Paldies pagastu pārvalžu vadītājiem, pagastu kultūras namiem un skolām par sadarbību pasākumu organizēšanā! Ļoti novērtējam to! :)

Jauniešu iniciatīvu dienas tiek īstenotas projekta "Atbalsts. Izaicinājums. Kapacitāte – Jauniešu līdzdalība!" ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Informāciju par projektu lasi un skati šeit!

<>


Jaunākās galerijas