Aprīlis - digitalizēts un attālināts darbs ar jaunatni 30.04.2020

Esam nodzīvojuši jau septiņas nedēļas citādākos apstākļos. Citam iet grūtāk, citam savukārt vieglāk. Katrs izdzīvojam šo laiku citādāk. Ir pagājis jau arī aprīlis. Ko esam paveikuši 30 dienās, lasi raksta turpinājumā.

Tā kā mēs turpinām darboties, tad arī šomēnes neizpalika mēneša plāns. Jā, tas ir mainījis konceptu, jo pielāgots situācijai. Katru dienu (arī brīvdienām) tiek piedāvāta aktivitāte vai ideja, ko realizēt, ja māc garlaicība. Uzdevumus var pildīt ne tikai jaunietis, bet visa ģimene kopā. Digitālajā darbā izmantojam galvenokārt 3 platformas: mājas lapu, Instagram un Whatsapp. Mūsu mājas lapā jcnagla.lv esam apkopojuši informāciju, kuru var izmantot jaunieši, vecāki, skolotāji un citu novadu jaunatnes darbinieki. Līdzīgi kā marta ietvaros, tiek piedāvātas dažādas anketas aizpildīšanai, šomēnes lielākoties anketas veido paši jaunieši.  Aprīlī noslēdzās 30 dienu mūzikas izaicinājums, kas pulcēja vairāk kā 30 dalībniekus. Pēc šī izaicinājuma sekoja foto izaicinājums, kura ietvaros 15 dienas jāpublicē konkrētas tēmas foto, kā arī atbilstoša dziesma. Šajā izaicinājumā piedalījās 19 dalībnieki, no kuriem 16 izpildīja visus uzdevumus!

Tāpat joprojām meklējam un piedāvājam aktuālākos konkursus, vebinārus, kā arī dažādas tiešsaistes izklaides iespējas. Jaunieši var skatīties kino un teātrus, klausīties koncertus, lasīt grāmatas vai pat doties virtuālās ekskursijās. Un vēl mūsu mājas lapā ir pieejama informācija ar tiešsaistes saitēm par emocionālo un sociālo atbalstu nedrošā brīdī. Ieskaties!

Paši piedalāmies vairākos vebināros – gan par digitālā darba veikšanu, gan par sevis un citu vadīšanu/motivēšanu. Citiem vārdiem sakot – cītīgi strādājam un nepadodamies. Tieši tāpēc mūs aicināja dalīties vebināra “Pieredzes stāsti digitālajā darbā ar jaunatni” ietvaros ar savām metodēm un rīkiem, ko izmantojam ikdienā, lai iedvesmotu citus jaunatnes jomas darbiniekus attālinātam darbam. Izmēģinājām arī ko jaunu – filmējām video priekš Instagram story, lai dalītos ar savu ikdienu, zero waste dzīvesveidu. Pēc zero waste stāstu sērijas, iesaistījām jauniešus, pārbaudot viņu uzmanību. Sagatavojām konkursu ar 3 (+1 bonusa jautājumu) jautājumiem par dzirdēto. Konkursā piedalījās ap 40 jauniešiem, 7 jaunieši saņēma veicināšanas balvas, bet jauniete Ance bija vienīgā, kas atbildēja uz visiem jautājumiem pareizi! Piebildīsim, ka balvas sarūpēja @noplstc.movement, atsaucoties uz mūsu storijiem!   

Vēl, runājot par digitālo un attālināto darbu, jāpiemin, ka iesaistām jauniešus Instagram satura radīšanā, sniedzot jauniešiem iespēju līdzdarboties. Jaunieši dalās ar savu ikdienu, maltīšu idejām u.c. tēmām. Veicinot starptautisko sadarbību, tika noorganizēta tiešsaistes jautājumu/atbilžu sērija jeb Instagram Live ar jaunieti no Spānijas. Jauniešiem bija iespēja uzdot jautājumus, uz kuriem tika sniegtas atbildes. Arī 10 Award jaunieši turpina darboties neklātienē, strādājot pie savu mērķu sasniegšanas. Šie jaunieši palīdz sagatavot jauniešu centra instagram story saturu, anektas un video. Ja arī Tu vēlies padalīties ar savu ikdienu, dalīties ar ko interesantu vai noderīgiem ikdienas trikiem, nekautrējies un dod mums ziņu! Sniegsim Tev iespēju izpausties!

Līdz 12. maijam joprojām MJIC ''Nagla'' apmeklētājiem ir slēgts, un darbosimies attālināti. Seko līdzi aktualitātēm, izmanto piedāvātās iespējas, bet, protams, atceries arī paņemt pauzi! #paliecmājās

Mūsu pieteikums Olaines jauniešu centra izaicinājumam - jāuzbūvē sapņu jauniešu centrs. Mūsu sapņu jauniešu centrs ir pārvietojams, uz plosta. Jaunietes Ances sagatavotais saturs Instagram story Jaunietes Ances sagatavotais saturs Instagram story Jaunietes Ances sagatavotais saturs Instagram story Izpildīta ikdienas aktivitāte no mēneša plāna - pastaigas laikā atrasti 4 dažādi ziedi. Instagram anketa aizpildīšanai
<>


Jaunākās galerijas