Aprīlis - silts, gaišs un krāsains mēnesis jauniešu centrā03.05.2019

Aprīļa mēnesis jauniešu centrā ir atnesis siltumu, gaišumu un skaistas krāsas, līdz ar to arī mūsu aktivitātes vairāk svaigā gaisā un dikti krāsainas. Arī aprīļa mēnesī esam paveikuši dikti daudz! Tik tiešām! Netici? Lasi raksta turpinājumā par visām mūsu aprīļa aktivitātēm un noteikti apskati arī bilžu galeriju! :)

 • 1. aprīlī atzīmējām joku dienu - stāstījām anekdotes un rādījām smieklīgus stāstiņus. Savukārt jau uzreiz nākamajā dienā 2. aprīlī atzīmējām Starptautisko bērnu grāmatu dienu un 23. aprīlī Starptautisko grāmatu dienu - ilustrējām mini smieklīgos stāstiņus, šis uzdevums mums ļoti patika!
 • 3.-5. aprīlī mūsu jauniešu centra vadītāja Ieva un jaunatnes darbiniece Laura piedalījās JSPA apmācībās Latvijas-Šveices sadarbības programmā izveidoto jauniešu centru darbiniekiem. Apmācību laikā varēja iepazīties ar citu jauniešu centru pieredzi, paveikto un nākotnes plāniem. Tā pat daudz un dikti mācījāmies par starpkultūru izglītību ikdienā un jauniešu centros. Devāmies ciemos uz Tukuma jauniešu centru, kur iepazināmies ar šī centra darbības specifiku, labajiem prakses piemēriem, kā arī devāmies Tukuma ielās intervēt jauniešus. Apmācību noslēgumā izstrādājām plānu starpkultūras izglītības pasākumam jauniešu centrā. Ceram, ka izdosies īstenot! Vērtīgas apmācības! :)
 • Rūpīgi sagatavojām un izstrādājām radošos darbus 20.starptautiskajam bērnu un jauniešu mākslas konkursam “Always Green, Always Blue”. Nosūtījām darbus konkursa organizatoriem uz Poliju pa pastu. Tagad turam īkšķus, lai mūsu bērnu darbiņiem labi veiktos.
 • Esam sagaidījuši un pavadījuši Lieldienas. Mums bija olu meklēšanas sacensības "Lieldienu olu paslēpes", kur vajadzēja meklēt olas ar dažādiem uzdevumiem. Esam iepazinušies ar Lieldienu tradīcijām un ticējumiem. Krāsojām olas un gatavojām dažādas mini uzkodiņas no olām. Mums bija forša, gaiša un priecīga Lieldienu sagaidīšanas nedēļa.
 • 25.-28.aprīlī mūsu jauniešu centra vadītāja Ieva kopā ar vēl 3 Kandavas jauniešiem piedalījās Jauniešu Hartā Dānijā. Hartas ietvaros tikās jaunieši no visas Eiropas, lai dalītos pieredzē par starpkultūru, jauniešu integrēšanu dažādās valstīs un vietējā pašvaldībā. Šī bija vērtīga pieredze, vairāk par to lasi rakstā par Jauniešu Hartu Dānijā :)
 • 26. aprīlī devāmies talkot tepat Skolas kalnā, lai ceļš uz jauniešu centru būtu vēl sakoptāks un skaistāks. Priecājamies, ka jaunieši daudz mazāk piemēslo apkārti, taču vēlamies aizrādīt pieaugušajiem, kuri alkohola pudeles iemet krūmos! Talkojām un sakopām apkārtni! Pēc talkas cepām desiņas, čalojām laukā un baudījām labo lauku! :)
 • Vēl aprīlī mums pirmdienās Award jaunietis Krišs ir vadījis kokapstrādes nodarbības, bet Award jaunietes Zita, Vita un Amina ceturtdienās ir vadījušas radošās nodarbības. Mums ir bijis mini jauniešu projekts “Slepenā misija kopā ar Baibu”, kuras ietvaros izgatavojām stilīgu un foršu puķupodu, kurš nu rotā ieeju jauniešu centrā. Vēl aprīlī mums ir bijušas garšīgas ēdienu gatavošanas nodarbības, iztēles bagātas radošās nodarbības, dažādas spēļu nodarbības, sportiskas pēcpusdienas ar bumbām ārā, ekstrēmi piedzīvojumi skeitparkā, kendamas mini turnīri un triku mācīšanās.
 • Arī aprīļa mēnesī mūsu jaunatnes darbiniece Laura turpināja apmeklēt Izglītības un zinātnes ministrijas mācības jaunatnes darbiniekiem. Aprīļa beigās - noslēdzošajā nodarbībā Laura ieguva Izglītības un zinātnes ministrijas apliecinājumu, ka ir piedalījusies Jaunatnes darbinieku mācībās. Lepojamies un priecājamies!
 • Kā arī turpinām īstenot mobilu jaunatnes darbu Kandavas novada pagastos, bet par to plašāk var izlasīt sadaļā "Mobils jaunatnes darbs"!
 • Sākot ar aprīli mūsu jauniešu centra komandai ir pievienojusies superīga dežurante Baiba! Viņa ir radoša, izpalīdzīga un prot atrast ar jauniešiem kontaktu! Lielisks komandas papildinājums :)
 • Un titulu "Aprīļa mēneša jaunietis" ieguva Darja, Viktorija un Daniela! Malači meitenes!
 • Aprīlī piedzīvojām garnadžu uzbrukumu jauniešu centram. Mums tika nozagta basketbola bumba, futbola bumba un divas kendamas. Veicot ar jauniešiem audzinoša rakstura pārrunas, iesaistot vecākus un vecvecākus, esam veiksmīgi atguvuši visas nozagtās lietas. Vēlamies jauniešiem atgādināt, ka kriminālatbildība iestājas no 14 gadu vecuma, līdz tam ir atbildīgi vecāki. Kā arī atgādinām, ja ir vēlēšanās aizņemties jauniešu centra inventāru/spēles/sporta lietas, aicinām uzrunāt vadītāju Ievu. Vienmēr ir iespējas! 
<>


Jaunākās galerijas