Augusts jauniešu centrā - bagātīgs mēnesis31.08.2019

Augusts bija īpaši ražīgs mēnesis. Gan darbinieki, gan jaunieši mēneša laikā paguvuši ļoti daudz, taču tas paredz, ka turpmāk būs jāstrādā ar vēl lielāku sparu! Lasi raksta turpinājumu, lai uzzinātu, kas notika augusta mēnesī!

 • Jau pirmajā augustā devāmies uz Pūzurgravu, lai izmēģinātu savas prasmes disku golfā. Spēle izrādījās ļoti aizraujoša, tāpēc noteikti dosimies turp vēl!
 • Sākot ar 2019. gada 1. augustu tika sākts īstenots jauniešu iesniegtais Solidaritātes projekts “Sāc ar sevi!” , kura mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un pilsonisko atbildību, attīstot dabai draudzīga dzīvesveida kustību Kandavas novadā, izmantojot bezatkritumu pieeju (zero waste) kā instrumentu. Projekts ir piecu aktīvu Kandavas novada jauniešu izaicinājums vērst sabiedrību uz ilgtspējīgu rīcību, paredzot paradumu maiņu, lai samazinātu vienu no aktuālajām vides problēmām pasaulē. Projektu īsteno jaunieši Evita, Gita, Laura Kristīne, Madara un Nauris no Kandavas novada. Projekta aktivitātēm var sekot līdzi mājas lapā jcnagla.lv sadaļā “Biedrība Kandavas novada Jauniešiem”.
 • Kā jau ierasts, mēneša griezumā ir vairākas radošās nodarbības – augustā darinājām papīra ziedus, nodarbojāmies ar dekupāžu, zīmējām, gleznojām. Izmantojām dažādas tehnikas. Bijām tik radoši un tas ir jautri! :)
 • Baudot silto laiku, daudz dzīvojāmies pa āru – brīvdabas nodarbībās veidojām herbāriju, veidojām zīmējumus no dabas materiāliem, kurus pēc tam centāmies attēlot uz papīra.
 • Brīvā dabā bija arī fiziskas aktivitātes – gan metieni grozos, gan vārtu guvumi, gan aktīvās spēles. Iespējas jauniešu centrā ir plašas, tāpēc katrs var atrast sev ko piemērotu – vai tas būtu novuss, ping-pongs, badmintons, futbols, basketbols vai tautasbumba.
 • Noteikti jāpiemin, ka augustā atzīmējām Starptautisko jauniešu dienu Ikšķilē, jauniešu festivālā “IKfest2019”. No MJIC “Nagla” uz festivālu devās deviņi jaunieši, lai baudītu dažādas aktivitātes festivāla teritorijā. Bija iespēja piedalīties supošanas apmācībās un sacensībās, kā arī braukt ar laivu, baudot skaisto ainavu. “Piedzīvo Eiropu” teltī varēja iepazīt biedrību “Klubs māja”, Eurodesk piedāvātās iespējas un Eiropas Jaunatnes dialoga projektu. "Filmas & Popkorndiskusijas" teltī dalībnieki varēja baudīt popkornu un, skatoties  #EU&Me kampaņas īsfilmas, paceļot apkārt Eiropai interesantos stāstos, kā arī iesaistīties diskusijās ar brīvprātīgajiem no dažādām Eiropas valstīm. Biedrība "Izturība" bija sagatavojusi spēli ar sacensību elementiem “Orientēšanās labirints”.
 • Protams, ka jauniešiem patīk piedalīties dažādos konkursos. Arī šomēnes gatavojām pieteikumus konkursiem un guvām panākumus – piedalījāmies Baltik Elektro dzejas konkursā un saņēmām lieliskas veicināšanas balviņas! Piedalījāmies arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Tautas frontes muzeja nodaļas vizuālo darbu konkursā "Joprojām stāvu Baltijas ceļā" un mūsu apmeklētāji guva godpilno pirmo un otro vietu! Gatavojām arī pieteikumus zīmējumu konkursam „Manai robežsardzei – 100” .Nāc arī Tu iepazīsties ar aktuālajiem konkursiem, to nolikumiem un izmēģini savu veiksmi! 
 • Kino dienas jauniešiem ir iecienītas. Jaunieši atzinuši – sākoties mācību gadam, kino dienas nepieciešamas biežāk!
 • Darbinieki piedalījās Drošāka interneta vēstnešu apmācībās un pilnveidoja savas zināšanas par atkarībām no modernajām tehnoloģijām, medijpratību, drošību internetā un izaicinājumiem komunikācijā ar bērniem un vecākiem.
 • Jauniešu centra vadītāja ļoti nopietni strādāja ar Award programmas jauniešiem, lai sagatavotu jauniešus ieskaitēm! Norisinājās apmācības gan Bronzas, gan Sudraba līmeņa jauniešiem, kā arī izmēģinājuma ceļojumi gar jūru. Izaicinājums gan pašai, gan jauniešiem, taču visi mērķi tika sasniegti un ieskaites nokārtotas! Augusta nogalē tika īstenotas abi ieskaites piedzīvojumu ceļojumu, kurus mūsu Kandavas novada jaunieši arī veiksmīgi pieveica! Super!
 • Vēl jauniešu centra vadītāja piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas Nacionālās darba grupas tikšanās reizē – seminārā par Eiropas jaunatnes dialoga īstenošanas aktivitātēm Latvijā.
 • Kā jau ierasts, augusta noslēgums asociējas ar skeitparka noslēguma pasākumu. Arī šogad pasākums pulcēja, gan lielākus, gan mazākus dažāda veida aktivitātēs! Apmeklētāji varēja ne tikai izklaidēties skeitparkā, bet arī spēlēt dažādas spēles, piedalīties fiziskajās aktivitātēs, zīmēt hennas zīmējumus, darināt rotas, kā arī baudīt gardu, uz ugunskura gatavotu zupu!
 • Mēneša aktīvākais jauniete ir Krista! Krista ir ļoti izcēlusies ar savu aktivitāti jauniešu centrā – viņa vienmēr klusībā darbojas, darinot dažādus mākslas darbus. Kristai ļoti patīk radošās nodarbības, taču vienmēr piedalās arī fiziskajās aktivitātēs. 
 • Atgādinām, ka augustā biedrība "Kandavas novada Jauniešiem" sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru un Kandavas multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru "Nagla" piedāvāja jauniešiem 4 vakances jaunatnes jomā nevalstiskajā sektorā uz 6 mēnešiem. Trīs no četrām vakancēm tika aizņemtas un sākot ar septembri MJIC “Nagla” telpās būs sastopama sporta organizatore Lauma, kultūras pasākumu organizatore Lāsma un sabiedrisko attiecību speciāliste Gita!

Nu esam gatavi jauniem izaicinājumiem, darbiem un arī jaunām sejām – nāc ciemos un iepazīsties ar MJIC ‘’Nagla’’ darbību un iespējām!

<>


Jaunākās galerijas