Decembra notikumi

30.12.2020

f7d2de83_9e72_4d84_a42d_dc4412cb4acc.jpgPar spīti tam, ka 1. decembrī pieņemts lēmums par Ārkārtējās situācijas pagarinājumu, un daudzas decembra plānotās aktivitātes nācās atcelt, decembris bijis aizraujošs, darbīgs un panākumiem bagāts mēnesis! Mūsu darbinieki gluži kā Ziemassvētku rūķi darbojās un rosījās, apmainījās ar idejām un veica dažādus uzlabojumus centrā, pārkārtojot telpas un labojot inventāru.  Visa mēneša ietvaros darbs ar jauniešiem notika digitāli, un tā tas arī plānots līdz februārim.

Lai arī pirmajās decembra dienās jaunieši pauda savu sašutumu par liegto iespēju tikties klātienē, parādoties pie centra logiem, tagad visi sāk pierast pie attālinātās komunikācijas. Jaunieši bija pieraduši šeit iegriezties, uzsākt sarunas, spēlēt galda spēles un pildīt mājasdarbus viņiem ērtā vidē. Visvairāk viņiem nepieciešama individuāla pieeja un sarunas par ikdienišķām lietām. Tieši tāpēc jaunieši paši izdomājuši, ka jāuztaisa vēl viens Whatsapp čats, kurā var runāt par mazāk nozīmīgākām, ikdienišķākām lietām. Centra jaunatnes darbiniece, ātri noreaģējot, tam pievienojās, lai uzklausītu jauniešus un parunātos ar viņiem. Tāpat darbiniece jauniešiem velta savu laiku ārpus sava darbalaika, spēlējot ar tiem spēles tiešsaistē, tādējādi mazinot viņu vientulību. Vēlāk to pašu izdarīja arī centra vadītāja. Tāpat arvien biežāk tiek organizētas sanāksmes Zoom platformā, lai viens otru redzētu, uzklausītu un sirsnīgi parunātu.

Daudzveidīgs darbs norisinās centra sociālajos tīklos. Tiek organizēti un piedāvāti dažādi radošie konkursi, izveidotas interesantas aptaujas, izzinot jauniešu izvēles svētku laikā. Jaunieši aicināti dalīties ar Ziemassvētku filmām, dziesmām un tradīcijām. Tāpat netiek palaists garām arī mācīšanās aspekts, izzinot atšķirības starp Ziemassvētkiem un saulgriežiem.

Taču visas plānotās decembra aktivitātes un iespējas netika nogrieztas kā ar nazi. Ievērojot drošu distanci un lietojot maskas, decembra ietvaros pāris jaunieši kopā ar domes priekšsēdētāju Ingu Priedi devās raudzīties egli, kura rotājas Kandavas promenādē. Pēcāk jaunieši to arī izdaiļoja ar vairāk nekā 140 svētku kartītēm, kuras izgatavojuši Kandavas novada izglītības iestāžu skolēni, tajā skaitā arī jauniešu centra apmeklētāji. Bet tas nebija vienīgais labais darbs, ko jaunieši paguva decembra ietvaros. Kopā ar vides gidi Līgu Aukšmuksti tika īstenota vides sakopšanas talka, savācot nozāģētos krūmus netālu no jauniešu centra. Šoreiz tika ievērota vismaz 10 metru distance, lai ne tikai izvairītos no vīrusa, bet arī, lai nesavainotu citus ar zariem.

Un vēl…! Pašā gada izskaņā – 28. decembrī mūs visus iepriecināja patīkams notikums - tiešsaistes ceremonijā tika sumināti Izglītības un zinātnes ministrijas konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2020” laureāti.  Ar lepnumu varam paziņot, ka iegūtas trīs nominācijas:

  • “Labākais starts” darbā ar jaunatni - Kandavas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Nagla” jaunatnes darbiniece Laura Kristīne Anšance.
  •  “Veiksmīgākais projekts” - biedrības “Kandavas novada Jauniešiem” projekts “Sāc ar sevi!”
  • “Jauniešiem draudzīga vide” - Kandavas Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla".

Esam gandarīti par paveikto un pateicīgi par novērtējumu! Esam gatavi jauniem izaicinājumiem, piedzīvojumiem un sasniegumiem!

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas