Eurodesk pasākums "Eiropas našķis" Time to Move kampaņas ietvaros Kandavas novada pagastos25.10.2019

Skolēnu brīvlaikā oktobrī Kandavas novadā piecos pagastos norisinājās Eurodesk pasākums "Eiropas našķis" Time to Move kampaņas ietvaros ar mērķis veicināt Kandavas novada jauniešu izpratni par Eiropas vērtībām, Eiropas nacionalitātēm un mobilitātes iespējām Eiropā. Pasākums pulcēja ap 50 Kandavas novada jauniešiem no Cēres, Zemītes, Zantes, Matkules un Vānes pagastiem. Pasākuma laikā norisinājās ne tikai ēdienu gatavošanas nodarbība, bet arī spēles un uzdevumi par jauniešu mobilitāti Eiropā. Vairāk par jauniešu aktivitātēm pagastos šī pasākuma ietvaros lasi raksta turpinājumā... Un noteikti apskati bilžu galeriju, tā ir tik krāsaina! :)

23. oktobrī rīta pusē Vānē jaunieši iepazina Zviedrijas tradīcijas un kultūru, kā arī pagatavoja nacionālos zviedru ēdienus - kartupeļu biezeni ar gaļas bumbiņu mērci un saldajā pagatavoja aromātiskas kanēļmaizītes. Pēcpusdienā Matkules jaunieši iepazina Grieķijas tradīcijas un kultūru, kā arī pagatavoja grieķu tradicionālo ēdienu un dzērienu - ledus frappi (jeb ledus kafiju) ar svaigu dārzeņu tortilju. 24. oktobrī rīta pusē Zantes jaunieši iepazina Itāļu tradīcijas un kultūru un pagatavoja itāļu tradicionālos ēdienus - spageti makaronus ar boloņas mērci, un saldajā jaunieši sagatavoja saldējumu ar augļiem un šokolādes mērci. Pēcpusdienā Zemītes jaunieši iepazina Rumānijas tradīcijas un kultūru un pagatavoja rumāņu tradicionālos ēdienus - superasu boršču un saldajā persiku kūku. 25. oktobrī Cēres jaunieši iepazina Spānijas tradīcijas un kultūru, kā arī pagatavoja spāņu tradicionālos ēdienus. Jaunieši gatavoja gaspačo jeb tomātu auksto zupu un cepa čurros cepumiņus ar šokolādes krēmu. 

Kandavas novada pagastu jaunieši ne tikai iepazina dažādas Eiropas Savienības valstis, tradīcijas, kultūru un nacionālos ēdienus, bet pasākuma laikā iepazina jauniešu mobilitātes iespējas Kandavā, Latvijā un Eiropā, iepazina Eiropas vērtības, uzspēlēja tematiskās Eurodesk un Time to Move kampaņas spēles, kā arī neformālās sarunās dalījās savā pieredzē par dalību Erasmus+ projektos un citās jauniešu programmās. Jauniešiem pasākums ļoti patika un šķita vērtīgs!

<>


Jaunākās galerijas