Eurodesk pikniks ar Eiropu06.05.2019

30. aprīlī plkst. 15:00-19:00 skeitparkā blakus Kandavas MJIC "Nagla" norisinājās "Eurodesk pikniks ar Eiropu", aicinot pulcēties ap 60 jauniešiem gan no Kandavas novada, gan no apkārtējiem novadiem - Jaunpils un Broncēniem uz dažādām interesantām un izzinošām aktivitātēm un ideju darbnīcām: Eiropa brīvsolī Kandavā; Eiropas mobilitātes burgers; Erasmus+ kokteilis; Eiropas Solidaritātes korpusa saldējums; Eiropas līdzdalības keksiņi;  viltotais zaķis; pikniks; dažādas tematiskās spēles par Eiropu un mobilitāti...  Šis pasākums norisinājās Eiropas jaunatnes nedēļas ietvaros ar mērķi veicināt jauniešu izpratni par mobilitātes iespējām Eiropā, iedrošinot viņus līdzdarboties un kļūt pilsoniski aktīviem, un mudināt izmantot Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa programmu iespējas.

Vairāk par šo pasākumu lasi raksta turpinājumā, kā arī apskati bilžu galeriju!

Pasākums sākās ar atklāšanu un iepazīšanos, spēlējot dažādas spēles. Tālāk jaunieši sadalījās komandās un piedalījās orientēšanās aktivitātē ar uzdevumiem "Eiropa brīvsolī Kandavā". Bija komandas, kuras veikli izpildīja pilnīgi visus uzdevumus, taču bija arī pāris slinkās komandas, kurām prāts nemaz nenesās uz uzdevumu pildīšanu. Pēc orientēšanas aktivitātes jaunieši atspirdzinājās ar dzērieniem, augļiem un saldējumu un turpināja darbu grupās. Jaunieši darbojās dažādās ideju darbnīcās par Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpusu, līdzdalību Eiropā un kritisko domāšanu. Jaunieši norādīja, ka iemācījušies tiešām daudz ko jaunu, aizdomājušies par savu līdzdalību un kritisko domāšanu, kā arī uzzinājuši par jauniem projektu veidiem un mobilitātes iespējām. Darbs ideju darbnīcās nemaz nebija viegls, pat nogurdinošs! Taču pēc ideju darbnīcām bija iespēja atgūt spēkus piknikā - Cept desas, našķoties ar uzkodām, baudīt saulīti un spirdzinošus dzērienus. Vēl jauniešiem bija iespēja ieskatīties informācijas lādē, Eiropas Jaunatnes portālā, uzspēlēt tematiskās spēles un konsultēties ar Eurodesk reģionālajiem koordinatoriem par savām iespējām. Un tad jau pasākuma noslēgums - ar atziņām un balvām priekš visiem. JSPA mums bija sarūpējusi bagātīgu balvu fondu, līdz ar to ikviens pasākuma dalībnieks saņēma kādu noderīgu lietu ar atgādinājumu izmantot Eiropas mobilitātes iespējas!

Paldies dalībiekiem, kolēģiem un jauniešiem no Jaunpils un Brocēniem. Priecājamies, ka pašiem dalībniekiem šķita vērtīgs un saturīgs pasākums. Varētu nākamgad atkārtot, ne?

(Un vēl forši, ka Brocēni bija paķēruši līdzi savu Eiropas brīvprātīgo, līdz ar to mums bija īsta starpkultūra un reāla pieredze Eiropas brīvprātīgā darba projektā. Kā arī priecājamies par pieredzes bagāto Ēvaldu, kurš jauniešiem pastāstīja par savu pieredzi Eiropas mobilitātē un līdzdalībā.)

Vai galeriju jau apskatīji?

<>


Jaunākās galerijas