Janvāra notikumi

01.02.2021

d9ef7b89_d6ff_40da_81bf_ddea73588a99.jpgJauns gads, jaunas apņemšanās, jauni atspērieni. Gadu esam iesākuši ar regulārām attālinātajām tikšanās reizēm, tiešsaistes uzdevumiem un spēlēm, kā arī izsludināto konkursu – ‘’Kandavas novada Gada jaunietis 2020’’. Kā mums gājis visa mēneša ietvaros - lasi raksta turpinājumu!

Janvāris bijis darbīgs mēnesis. Ja nesen noskaidrojām labākos darbā ar jaunatni valsts mērogā, tad drīzumā noskaidrosim aktīvākos jauniešus Kandavas novada mērogā. Līdz 29. janvārim 13-25 gadus veciem jauniešiem bija iespēja pieteikties konkursam, minot savus pērnā gada panākumus, akcentējot savu ieguldījumu Kandavas novadā. Pretendentiem ne tikai jāprot atskaitīties par saviem sasniegumiem rakstiski, bet arī jātiekas Zoom platformā ar 5 kompetentiem žūrijas pārstāvjiem. Jau 12. februārī attālinātās ceremonijas laikā noskaidrosim, kuri jaunieši ir pelnījuši galvenos titulus.

Starp visiem konkursa sagatavošanās darbiem, protams, neizpaliek arī darbs ar jauniešiem. Neizsakāms prieks, ka jaunieši seko līdzi centra notikumiem un pievienojas Zoom sarunām jeb attālinātajām tikšanās reizēm. Arvien biežāk pievienojas jaunas sejas – ne tikai no Kandavas pilsētas, bet arī no pagastiem. Jāatzīst, ka digitālais darbs centram ļāvis sasniegt jaunas virsotnes, jo tiek nodrošināts darbs ar jaunatni visā novadā, ne tikai Kandavas pilsētā. Tāpat, esam sasnieguši vecāku jauniešu auditoriju – ja iepriekš primārā auditorija bija 12-14 gadus veci jaunieši, tad tagad regulāri strādājam ar 16-25 gadus veciem jauniešiem. Šis ir mūsu galvenais mērķis – strādāt ar jauniešiem, kuri paši nāk klajā ar savām iniciatīvām. Janvāra ietvaros patīkams pārsteigums bija jauniešu sagatavotas interaktīvās spēles ‘’Kahoot’’ – tiešsaistes viktorīnas, kurās pēc iespējas ātrāk pareizi jāatbild uz jautājumiem. Jauniete Daniela bija sagatavojusi divas viktorīnas – vienu ar jautājumiem par Latviju, otru par renesansi. Arī Arkādijs bija sagatavojis atjautīgu viktorīnu par Latviju savukārt Adriana – viktorīnu par dzīvniekiem.

Iniciatīva nāca arī no jaunieša Kriša – viņš novadīja saturīgu Zoom tikšanos, runājot par dzeju un savu pieredzi, izdodot dzejas krājumu. Jauniešiem bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājumus un gūt atbildes. Sarunas noslēgumā Krišs bija sagatavojis praktisku uzdevumu - izdomāt savu dzejoli, iedvesmojoties no trīs blakusesošiem priekšmetiem. Jēgpilna iesaiste bija jūtama arī no Elizabetas, kura dalījās ar savu līdzšinējo pieredzi projektos, papildinot jaunatnes darbinieces sagatavoto informāciju par Solidaritātes projektiem.

Tā kā darbs ar jaunatni ir ļoti daudzveidīgs, jaunieši tika aicināti izbaudīt ziemas priekus, lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu. Ievērojot drošības noteikumus, jaunieši devās gan uz kalnu, gan uz ledus (hokeja laukumu), kā arī cēla sniegavīrus. Starp sniegotām aktivitātēm, jaunieši paspējuši arī pilnveidoties jēgpilnās apmācībās. Izmantojot iespēju, vairāki jaunieši piedalījās jauniešu organizācijas «Avantis» un «Young Media Sharks» organizētajās foto un video meistarklasēs savukārt centra jaunatnes darbiniece uzsāka Pasaules Dabas Fonda organizētās “Aizstāvības akadēmijas” mācību kursu.

Esam gandarīti par paveikto pirmajā gada mēnesī, un ticam, ka šis gads būs piedzīvojumiem un panākumiem bagāts gads. Aicinām visus jauniešus sekot mums līdzi sociālajos tīklos, pievienoties WhatsApp čatos un, protams, Zoom sarunās! Uz tikšanos!

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas