Janvāris jauniešu centrā31.01.2020

Jauns gads parasti nozīmē arī jaunas apņemšanās… Vai arī mums ir kāda jauna apņemšanās? Vai kaut ko jaunu esam paspējuši realizēt pirmajā gada mēnesī? Lasi raksta turpinājumu, lai uzzinātu!

Jāatzīst, ka vienmēr ir grūti atsākt darbu pēc ilgstošas pauzes un brīvdienām. Līdz ar to, gada pirmās divas dienas bija veltītas atslodzei – lai gan darbinieki un jaunieši spētu atgūties un saprast, ko tad mēs vēlamies iesākt šogad. Līdz ar to, pie tējas krūzes kopīgi izrunājām, ko vēlamies darīt janvārī. Mēneša ietvaros esam arī nonākuši pie jauniem secinājumiem, apkopojot paveikto, tāpēc izvirzām sev jaunus mērķus. Piemēram, citādāks koncepts skeitparka pasākumiem, jaunas aktivitātes un jaunas sadarbības. Jāsaka, lai tos sasniegtu, jauniešiem pašiem nepieciešams iesaistīties un izrādīt iniciatīvu.

Kā ierasts – mums bija vairāki kino vakari un spēļu čempionāti. Spēļu čempionāti bija katru nedēļu, lai jauniešiem saglabātu veselīgu sacensību garu. Arī radošās nodarbības neizpaliek – zīmējām gan kluso dabu, mācoties jaukt attiecīgos toņus, gan zīmējām 4 gadalaikus izvēlētā tehnikā. Jaunieši izvēlējas gan krītiņus, gan zīmuļus, gan guašu krāsas. Tāpat krāsojām mandalas un zīmējām abstraktus zīmējumus.

Šomēnes centāmies koncentrēties uz savām stiprajām un labajām pusēm. Līdz ar to mums bija divas līdzīgas aktivitātes, lai viens otram uzlabotu garstāvokli un izceltu citu labākās īpašības. Mēs mācījāmies izteikt pateicības cits citam, kā arī komplimentus. Šī aktivitāte jauniešos izraisīja prieku, jo viņi saņēma daudz labus vārdus par sevi, kas motivē arī turpmāk vairot pozitīvo!

Bet neizpalika arī garšīgās nodarbes – kulinārijas nodarbības, kurās gatavojām biezpiena bumbiņas un gardu siera zupu! Abās reizēs jaunieši attiecīgi sadalīja pienākumus un veiksmīgi sadarbojās, lai pēcāk nobaudītu savu veikumu!

Tāpat mēs izmantojām Kandavas novada Amatniecības centra sniegtās iespējas un apmeklējām bezmaksas māla un sveču liešanas nodarbības! Iemācījāmies ko jaunu un lieliski pavadījām laiku!

Mēneša noslēgumā pārrunājām gan janvārī paveikto, gan arī dalījāmies ar dažādiem stāstiem no pieredzes, tādējādi vairāk iepazīstot viens otru. Jāsaka, ka atgadījumi katram bijuši gan amizanti, gan ar vērtīgām mācībām. 

Ko mums gads nesīs turpmāk? Nāc ciemos un līdzdarbojies! :)

<>


Jaunākās galerijas