Kandavas novada jaunieši izmēģina bezatkritumu dzīvesveidu

09.06.2020

zj.jpg12 skolēnu komandas no visas Latvijas pateikušas atkritumiem “Nē”, izmēģinot ieviest bezatkritumu dzīvesveidu. To vidū ir arī Kandavas multifunkcinonālais jauniešu incitatīvu centrs «Nagla» komanda.

Valsts izglītības satura centrs un “Zaļā josta” organizēja izaicinājumu skolēniem “Atkritumiem NĒ!”. Tā ietvaros skolēnu komandām mēneša laikā bija jāuzlabo savi un savas ģimenes ikdienas paradumi, cenšoties maksimāli samazināt radīto iepakojuma atkritumu apjomu. Izaicinājums tika balstīts uz bezatkritumu dzīvesveida filozofiju, aktualizējot dažādus veidus, kā dzīvot videi draudzīgāk, samazinot patērēto resursu apjomu un radīto atkritumu daudzumu. Spītējot ārkārtas stāvoklim valstī, izaicinājumā veiksmīgi finišēja 12 komandas, sagatavojot atskaiti par paveikto, kā arī uzfilmējot video ar ieteikumiem dabai draudzīgākam dzīvesveidam.

 Mūsu jaunieši vērsa uzmanību uz patērēto plastmasas apjomu samazināšanu vannas istabā, aizstājot ierastos produktus plastmasas iepakojumā ar ekoloģiskām alternatīvām, piemēram, lietojot bambusa zobu birsti, cieto šampūnu, deokrēmu, gabalziepes utt.

Plašāks ieskats izaicinājuma dalībnieku veikumos atrodams vietnē Tirailatvijai.lv – sadaļā Izaicinājums “Atkritumiem NĒ”. 

Izaicinājuma finālā izvirzījās komandas no Skrundas vidusskolas, Ventspils Pārventas pamatskolas, Trikātas pamatskolas, Dagdas vidusskolas, Ventspils 4. vidusskolas, Kandavas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Nagla”, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, Rīgas Jauno tehniķu centra Dabaszinību skolas, Tukuma E.Birznieka-Upīša 1. pamatskolas, Ogres 1. vidusskolas, Staiceles pamatskolas, Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” un Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” struktūrvienības “Krācītes”.

Izaicinājumu organizēja Valsts izglītības satura centrs un “Zaļā josta” ar beziepakojuma veikalu “Burka”, “Turza”, “Zemes draugs”, “Ber un Sver”, “Ieber.lv” atbalstu.


facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas