Marta notikumi

31.03.2021

22.jpgPirmais pavasara mēnesis pagājis, un daudzi nozīmīgi darbi paveikti. Marta aktivitātes lielākoties tika vērstas uz vides un klimata jautājumiem, jo, kā zināms, katra gada marta pēdējā sestdienā atzīmējama Zemes stunda. Zemes stunda ir viena no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas vērsta uz klimata pārmaiņu aktualizēšanu un dabas daudzveidības saglabāšanu.

Mēneša ietvaros gan tika izsludināts konkurss, kurā jāpiedāvā sava ideja, kā pavadīt Zemes stundu, gan organizētas vairākas Zoom tikšanās par vides un klimata jautājumiem.

Pirmajā tikšanās reizē jaunieši tika informēti par vides kampaņām un konkursiem, kuros iespējams piedalīties, taču turpmāk tika apspriestas konkrētas tēmas.

Jaunieši tika informēti un aicināti diskusijās par vides aizsardzību un kritisko domāšanu – kā neuzķerties uz viltus bioeko, u.c. marķējumiem, kam pievērst uzmanību un kur meklēt informāciju; par atkritumu šķirošanu, izprotot biežāk pieļautās kļūdas un pārrunājot būtiskāko, kas jāņem vērā, šķirojot atkritumus; par zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu, izzinot bezatkritumu dzīvesveida principus, iepazīstoties ar dažādām dabai draudzīgām alternatīvām ikdienas priekšmetiem un produktiem un daloties pieredzē – ko darīt un ko nedarīt, lai uzsāktu šādu dzīvesveidu.

                Visa mēneša ietvaros Instagram platformā tika pārpublicēta aktuālākā informācija par jauniešu iespējām piedalīties vides un klimata kampaņās, konkursos, vebināros un projektos, ko organizē dažādas vides un nevalstiskās organizācijas vai uzņēmumi, piemēram, Zaļā brīvība, Latvijas Dabas fons, Pasaules Dabas Fonds, Zaļā josta. Tāpat jauniešiem bija iespēja gan izstrādāt, gan piedalīties Kahoot viktorīnās par vidi un piedalīties JSPA vebinārā par ilgtspējīgu un videi draudzīgu projektu īstenošanu. Tikāmies arī brīvdienā, lai kopīgi atzīmētu Zemes stundu. 

                Protams, citas tēmas un aktivitātes arī neizpalika. Marta ietvaros tika noorganizētas divas izstādes – Kandavas promenādē, kurā bija aplūkojami četru jauniešu (Sindijas Aišpures, Emīlijas Milleres, Amandas Bukas un anonīmā mākslinieka) mākslas darbi, un viena tiešsaistē, kurā aplūkojamas Parisas Kaņepes fotoattēli. Neizpalika arī fiziskas aktivitātes svaigā gaisā – tika izstrādāta orientēšanās spēle pa Kandavu, kurā ikviens interesents aicināts atrast netipiskus objektus vienā pilsētas daļā. Šajā aktivitātē piedalījušās 19 personas. Maijā tiks izstrādāta līdzīga aktivitāte. Tika noorganizēta arī Zoom tikšanās reize, kuras ietvaros atzīmējām jaunietes dzimšanas dienu ar kūkām un Kahoot viktorīnām. Tāpat, martā arī pirmo reizi piedalījāmies Kandavas Reģionālās vidusskolas ‘’Dzejas tējnīcā’’ un virtuāli sadarbojāmies ar Tukuma Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru.

                Paldies jauniešiem par iesaisti aktivitātēs un iniciatīvu izrādīšanā! Tiekamies arī turpmāk, un labprāt arī gaidām jaunas sejas!

 

Vebinārs, kurā piedalījās gan darbinieki, gan jaunieši Zoom tikšanās, atzīmējot jaunietes dzimšanas dienu Zemes stunda Tiešsaistes spēle Zaļumi no centra Jauniešu darbu izstāde promenādē Viens no Parisas Kaņepes izstādes darbiem
facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas