Mobilais darbs jūnijā

30.06.2021

7e5ebb9f_958a_42c7_a757_94002d78516a.jpgLai arī Covid-19 dēļ mobilais darbs klātienē bija nedaudz iestrēdzis, vasarā tas atkal atsācies. Līdz šim jaunatnes darbs ar pagastiem norisinājās digitāli, kopīgi piedaloties dažādās attālinātajās aktivitātēs, kā arī plānojot iespējamos pasākumus, kad darbs varētu atsākties klātienē. Nu klātienes darbs ir atsācies, un pagastu jaunieši noorganizējās un īstenoja savas iniciatīvas Matkules, Zemītes, Cēres un Zantes pagastos. Diemžēl Vānes jaunieši nav izrādījuši nekādu iniciatīvu jau vairāku mēnešu garumā.

Jūnijā, kā pirmajiem tikāmies ar Matkules jauniešiem, kuri organizēja laivu braucienu. Jaunieši regulāri tikās savā starpā, lai vienotos par īsto dienu un laiku, darāmo un nepieciešamo. Pēc plānošanas tikās ar MJIC ‘’Nagla’’ darbiniecēm, lai saskaņotu izplānoto. Rezultāts – laivu brauciens no Plostiem līdz Abavas rumbai. Abavas rumbā tika spēlētas galda spēles, veica fiziskas aktivitātes, peldēja, cepa gaļu uz uguns un izbaudīja sevis īstenoto pasākumu.

Tikpat rūpīgi un centīgi bija sagatavojušies arī Zemītes jaunieši, kuri organizēja foto orientēšanos Zemītē. Jaunieši sadarbojās arī ar Zemītes Tautas namu, sagādājot sev nepieciešamo, piemēram, keramikas traukus, lai samazinātu atkritumu daudzumu. Jaunieši bija lūguši un saņēmuši atļauju izmantot āra kamīnu, tādējādi nodrošinot patīkamu pikniku pēc aktivitātes.

Cēres jaunieši arī labprāt izmanto iespēju noorganizēt mierīgas un patīkamas aktivitātes, tiekoties ar centra darbiniekiem. Jūnijā tikāmies, lai spēlētu dažādas galda spēles – gan tādas, kurās jādomā un jāatsvaidzina zināšanas, gan tādas, kas ir aizraujošas un rada smieklus. Starp spēlēm, protams, ir arī nepieciešamība vienkārši apsēsties un parunāt par savu ikdienu, aizmirstot uz mirki par ikdienas darbiem.

Ne mazāk aizraujošu diena tika pavadīta Zantē. Tur jaunieši bija noorganizējuši veiklības stafetes ar dažādiem interesantiem uzdevumiem. Tā kā jūnijs bija ļoti karsts, tad pēc aktīvās nodarbes slēpāmies ēnā, zem lapenes jumta, mielojoties ar gardumiem un, protams, spēlējot visdažādākās spēles. Starp visām modernajām un iecienītajām spēlēm, izspēlējām arī veco, labo Riču raču. Jau bija aizmirsies, kā to pareizi spēlēt, bet azarts bija iespaidīgs!

Mēs ļoti novērtējam jauniešu pašiniciatīvas, apņēmību un prasmi plānot. Sakām īpašu paldies par organizētību un kārtību, kas tika ievērota visas dienas ietvaros! Ceram, ka turpināsiet izrādīt savu iniciatīvu un motivēsiet arī citus jauniešus gan no sava, gan citiem pagastiem!

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas