Mobilais jauniešu centra "Nagla" darbs jūlijā

30.07.2021

img_20210705_wa0015.jpgJūlijā esam pilnvērtīgi pastrādājuši kopā ar pagastu jauniešiem, organizējot aktīvās atpūtas pasākumus brīvā dabā.

Jau mēneša sākumā tika īstenots mobilais jaunatnes darbs Cērē, kur jaunieši bija noorganizējuši pārgājienu uz Kaļķleju svētavotu. Laiks bija pārgājienam atbilstošs – nebija pārlieku karsti, bet joprojām bija silti, lai varētu doties 15km piedzīvojumā. Mērojot garo ceļu, laiks tika pavadīts sarunās, iepazīstot tuvējo apkārtni un priecājoties par Latvijas dabas skaistumu.

Nonākot galapunktā, tika iekurts ugunskurs un rīkots pikniks. Tā kā Kaļķleju svētavotam tiek piedēvētas veselīgas un dziednieciskas spējas, un smeļot tā ūdeni, nepieciešams atstāt piemiņas zīmi, kokos tika iesietas auduma lentītes.

Arī, īstenojot mobilu jaunatnes darbu, Zemītē tika organizēts pārgājiens, lai vairāk to iepazītu. Pateicoties Zemītes aktīvākajiem iedzīvotājiem, uzzinājām, kā izveidojies pagasta nosaukums, kā arī interesantus faktus par Zemītes pili, un paviesojāmies Zemītes baznīcā, uzklausot dažādus nostāstus. Tāpat bijām aizgājuši līdz Mācītāja mājai, pie kuras aug ievērojama liepa ar 11 stumbriem un, protams, paviesojāmies zemnieku saimniecībā pie zirgiem.

Mobils jaunatnes darbs tika īstenots arī Zantes pagastā, kur jaunieši bija izdomājuši aizraujošu orientēšanās aktivitāti pa Zanti, kuras ietvaros bija jāveic dažādi atjautības uzdevumi. Mācījāmies sastrādāties pāros un radīt kompromisus. Tāpat mācījāmies viens no otra - kopīgiem spēkiem mēģinājām atcerēties gan visus Latvijas prezidentus, gan dziesmu vārdus. Bija jāatpazīst dažādas Latvijas pilsētas un jāzina interesantus faktus par tām. Pēc aktivitātes jauniešiem bija iespēja kopīgi atpūsties, malkojot sulas un ūdeņus un mielojoties ar dažādiem gardumiem!

Diemžēl Matkules jaunieši šomēnes nebija izdomājuši aktivitātes saviem pagasta jauniešiem, līdz ar to aktivitātes pārceļas uz nākamo mēnesi. Savukārt Vānē joprojām neviens nav nācis klajā ar iniciatīvu. Tomēr patiess prieks par Cēres, Zantes un Zemītes jauniešiem, kuri ar katru reizi kļūst kuplākā skaitā un aktivitāšu plānošanai pievēršas ļoti rūpīgi. 

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas