Oktobris jauniešu centrā - notikumiem bagāts mēnesis!31.10.2019

Oktobris bijis ļooti piesātināts ar dažādām aktivitātēm, notikumiem un pasākumiem! Šī mēneša notikumus varētu pielīdzināt koku lapām rudenī – tie bija tik dažādi, spilgti un kopā tie radīja brīnišķīgu kopainu. Vairāk un konkrētāk par mūsu oktobra mēneša aktivitātēm lasi raksta turpinājumā, kā arī apskati krāsaino bilžu galeriju!

 Jau pirmajā oktobrī jaunieši darināja vairāk kā 30 kartiņas senioriem, jo tā bija Starptautiskā senioru diena, lai vēlāk – devītajā oktobrī, kas ir Pasaules pasta diena, šīs  kartiņas tiktu personīgi nogādātas pansionāta senioriem. Seniori tika iepriecināti ne tikai ar pašdarinātām kartiņām un sirsnīgiem novēlējumiem, bet arī ar saldu našķi. Jauniešos bija jūtams saviļņojums arī vairākas dienas pēc pansionāta apmeklējuma – atpazīstot vienu no sievietēm, kas pastaigājusies pa pilsētu, jaunieši piegājuši apsveicināties un sirsnīgi parunājoties.

Izbaudot oktobra siltās dienas, jaunieši arī devās uz Pūzurgravu, lai spēlētu disku golfu. Šajā mēnesī ir vērts doties uz Pūzurgravu, lai ne tikai aktīvi spēlētu šo spēli, bet arī lai novērtētu skaisto ainu, kas paveras no kalna tieši rudens gadalaikā. Starp citu,  ja pašam nav savs metamais šķīvītis, tad var doties uz Kandavas sporta halli. Arī mēs tā darījām, jo mums pašiem nav tik daudz šķīvīšu!

Protams, bija vairākas radošās nodarbības, kas saistītas ar rudens tematiku – lapu aplikācijas, radošās kompozīcijas, ainavu gleznošana, akmeņu apgleznošana un dažādas citas aktivitātes, ko jaunieši paši izdomājuši. Par radošo aktivitāšu vadīšanu šomēnes bija atbildīga jauniete Lāsma. Tāpat arī, kā ierasts, mēnesī ir vairākas fiziskas aktivitātes – bija gan ping-ponga turnīrs, gan aktivitātes iekštelpās – riņķa griešana, lēkšana ar lecamauklu, bumbu mešana un tveršana, gan arī aktivitātes ārā – dažādu aktīvo spēļu spēlēšana, bumbas mešana grozā un arī dažādas stafetes un sacensības. Par visu aktīvo ir atbildīga jauniete Lauma!

Jau otro mēnesi plānā ir vairāk iekļauti kino vakari – gan dzīvnieku aizsardzības dienā, gan vienkārši skatoties multfilmas vai komēdijas, kā arī nedaudz iekļaujot helovīna noskaņas. Taču neliels jaunums – vairāku spēļu čempionāti. Mēneša laikā jaunieši paspējuši apgūt vairākas atjautības spēles – Scrabble, Ice Cool un Burtošanas čempionātu. Kā favorīts izvirzījies Ice Cool – jaunieši pat vairākas dienas pēc kārtas azartiski spēlē šo spēli, aizrautīgi izdzīvojot katru spēles momentu!

Noteikti jāpiemin, ka no 7. oktobra līdz 13. oktobrim bija Labo darbu nedēļa, kuras ietvaros jauniešu centra vadītāja Ieva un jaunatnes darbiniece Laura Kristīne devās uz novada pagastiem, lai kopā ar jauniešiem ierīkotu “jauniešu stūrīti” kādā no vietām, kur jaunieši mēdz pavadīt brīvo laiku – skolās, kultūras namā vai ārā. Labo darbu nedēļas ietvaros jauniešu centra apmeklētāji arī devās talkot, lai savāktu visus atkritumus, kas sastopami kalnā. Tagad ceļš ir sakopts, bet atgādinām, ka apzināta mēslošana dabā ir nepiedodama!

Kamēr daudzi jaunieši darīja labus darbus savā dzīvesvietā, tikmēr citi jaunieši piedalījās Erasmus+ projektā Vācijā, pārstāvot jauniešu centru. Nedēļas laikā 5 jaunieši no Kandavas diskutēja par jauniešu līdzdalības iespējām ar neformālās izglītības metodēm.

Kandavas novada jaunieši arī tika aicināti piedalīties Eiropas Jaunatnes dialoga aktivitātē, līdzdarboties un izteikt savu viedokli Instagram ziņojumā, paužot savu viedokli par jauniešiem lauku reģionos. Kā arī Kandavas novada jaunieši mācās līdzdarboties – sagatavo ieteikumus un ierosinājumus Kandavas novada iedzīvotāju sapulcēs, kurās paši piedalās. Malači un prieks par tik aktīvu un tiešu līdzdalību mūsu Kandavas novada aktivitātēs!

Tāpat no 14. oktobra līdz 20. oktobrim bija Karjeras nedēļa, kuras ietvaros jauniešu centra vadītāja Ieva devās uz novada skolām, lai jauniešiem novadītu vērtīgas klases stundas par karjeru. Bet jaunieši no biedrības “Kandavas novada Jauniešiem” devās novada skolām, lai informētu pētījuma “Sāc ar sevi!” dalībniekus par pētījuma rezultātiem, galvenajiem secinājumiem un ieteikumiem, lai mazinātu savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu jeb ietekmi uz vidi.

Viens no mēneša spilgtākajiem notikumiem – pasākums jauniešiem Eurodesk Time to move kampaņas ietvaros “Eiropas vērtību t.a.t.t.o.o.”. Pasākums pulcēja vairāk kā 50 jauniešus no dažādām Latvijas vietām, lai veicinātu jauniešu izpratni par mobilitātes iespējām Eiropā, iedrošinot viņus līdzdarboties un kļūt pilsoniski aktīviem, un mudināt izmantot Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa programmu iespējas. Eurodesk TTM ietvaros pasākumi bija arī jauniešiem pagastos – “Eiropas našķis”. Iepazīstot dažādu nacionalitāšu tradīcijas un ēdienu jauniešiem tika veicināta izpratne par Eiropas vērtībām, Eiropas nacionalitātēm un mobilitātes iespējām Eiropā. Tāpat kampaņas ietvaros Kandavas novada jaunieši ar roku rakstīja vēstuli citiem eiropiešiem, kuras tika nosūtītas uz Spāniju. Kā arī, jauniešiem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kurus pēc tam izliek izstādē. Šo pasākumu mērķis ir veicināt jauniešu nacionālo identitāti, iepazīstot citu Eiropas valstu vienaudžus, iedrošinot viņus līdzdarboties un kļūt pilsoniski aktīviem.

Jāatceras, ka oktobrī bijis arī skolēnu brīvlaiks, līdz ar to apmeklētāju skaits dubultojies! Vidēji dienā brīvlaika nedēļa ir 25 jaunieši dienā, tāpēc aktivitātes bija ļoti dažādas. Brīvlaika spilgtākais notikums – stikla pūšanas meistarklase. Jaunieši aizrautīgi klausījās meistarā, kurš stāstīja, kas ir stikls, no kā to gatavo un kā to pūš. Pēc tam arī jaunieši paši varēja izmēģināt savus spēkus stikla pūšanā, kā arī ieguva jaukus suvenīriņus. Bet kamēr jauniešu centrā bija šī aktivitāte, jaunatnes darbiniece Laura Kristīne kopā ar Robertu un Rihardu Pūliņu devās uz vizuālo darbu konkursa “Joprojām stāvu Baltijas ceļā” apbalvošanas ceremoniju LNVM Tautas frontes muzejā. Jāatgādina, ka puiši bija ieguvuši godalgotas vietas – pirmo un otro! Lepojamies!

Noteikti jāpiemin, ka brīvlaikā ne tikai izklaidējāmies, bet stundas garumā ļoti nopietni diskutējām par atkarībām, to veidiem un sekām. Jāatzīst, ka bērni un jaunieši ļoti uzmanīgi klausījās un ļoti aktīvi arī dalījās ar savu pieredzi, novērojumiem. Tāpat bērni un jaunieši uzdeva daudz konkrētu jautājumu, kā rīkoties dažādās situācijās un tika informēti par iespējām, kur meklēt palīdzību.

Pēc brīvlaika sekoja nedēļa, kurā bija jauniešiem iemīļota diena – helovīni. Lai arī šie svētki izraisa domstarpības sabiedrībā, mēs neierobežojam jauniešu izvēles atzīmēt šos svētkus. Tāpēc arī mums jauniešu centrā bija ķirbju grebšana, našķi un kino šajās noskaņās! Jāpiemin, ka šogad pirmo reizi arī piedalījāmies Kandavas helovīna skrējienā un mums gāja jautri! Bijām nokomplektēti ar maskām, tērpiem un atstarojošajām vestēm, lai viss būtu droši. 

 

Kas jauns un interesants notiks novembrī? Nāc ciemos un uzzini! 

<>


Jaunākās galerijas