Septembra aktivitātes

30.09.2021

319b98d2_ae46_4acc_a8fd_330c22eb4e4f.jpgPirmais mācību gada mēnesis iesācies godam! Centrā jūtama gan rudenīga noskaņa, gan intensīva rosība pēc vasaras. Septembris izvērties ļoti ražīgs – daudz jaunu notikumu, iespaidu un apmeklētāju.

Jau mēneša sākumā atzīmējām Dzejas dienas, paši radot savus dzejoļus dadaisma stilā, analizējot citu dzejoļus un daloties pārdomās par dzeju. Starp vairākām mierīgām dienām jauniešiem bija arī iespēja doties pastaigā ar uzdevumiem. Pastaigas laikā ne tikai bija jāatrod konkrētas vietas, bet jāmeklē skaitļi, lai pēc tam šos skaitļus ievietotu matemātiskā formulā, kuru arī jāatrisina. Un kurš teica, ka matemātika nebūs vajadzīga ārpus skolas?

Arī septembra ietvaros jauniešiem bija iespēja apmeklēt kino vakaru Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma lapenē, kuru jaunieši paši atjaunoja. Tāpat jauniešiem bija iespēja piedalīties Tukuma jauniešu centra organizētajā pārgājienā, kurš norisinājās Kandavā. Jaunieši iepazina zīļu un ozolu pilsētu Kandavu, kā arī devās uz Čužu purvu, kas ir vienīgā čužu audze Latvijā. Pārgājiena laikā jaunieši pildīja arī aizraujošus uzdevumus un uzzināja interesantus faktus par Latvijas valsts mežos sastopamajiem dzīvniekiem.

Protams, vērienīgākais notikums septembrī – jauniešu apmaiņa Somijā, kurā piedalījās 13 jaunieši. Šī projekta vadmotīvs bija līderisms, kur nodarbību laikā centāmies rast atbildes uz dažādiem jautājumiem par grupu, to līderiem, komunikāciju. Jaunieši ne tikai piedalījās mācību darbnīcās, bet pielietoja zināšanas arī praksē – sadarbojoties grupā un vadot aktivitātes citiem jauniešiem. Tāpat jaunieši devās izbraucienā ar laivām un riteņiem, jogas, klinšu kāpšanas un loka šaušanas nodarbībās, kā arī brīvajā laikā bija iespēja apmeklēt sporta zāli, spēlēt basketbolu vai florbolu. 

Bet mēneša izskaņā jaunieši paši noorganizējās, lai piedalītos #BeActive nakts posma pārgājienā, kas ir viens no centrālajiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem. Pārgājiena laikā jaunieši pieslēdzās arī interaktīvai cilpošanas spēlei savā telefonā, izmantojot īpašas jautājumu cilpas, kas pielāgotas izvēlētajam maršrutam, lai sacenstos attapībā.

Septembra ietvaros paguvām arī īstenot mobilu jaunatnes darbu Cērē. Runājot par mobilu jaunatnes darbu – mūsu darbiniece Laura Kristīne piedalījās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras raidieraksta “Jaunam būt”, lai dalītos pieredzē par mobila jaunatnes darba ieviešanu un īstenošanu.

Un pozitīvi noslēdzot pirmo rudens mēnesi, tika aizvadīta Miķeļdienas un Starptautiskās kafijas diena, kuru ietvaros jaunieši sagatavoja savus pašgatavotos cienastus, baudīja kafiju ar dažādām piedevām un fotografējās Miķeļdienas fotostūrīšos.

Ceram uz vēl ražīgāku oktobri! 

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas