Vakardien noslēdzās Eurodesk Time to Move kampaņas aktivitāte "Vēstule eiropietim"!15.11.2019

Oktobra sākumā  Kandavas Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla" aicināja bērnu un jauniešus piedalīties Eurodesk pasākumā "Vēstule eiropietim" Time to Move kampaņas ietvaros. Pasākuma aktivitātes norisinājās visa oktobra mēneša garumā, organizējot gan zīmējumu konkursu, gan īstu un ar roku rakstītu vēstuļu saziņu ar kādu etiopieti citā valstī. Pasākuma aktivitātes tika organizētas ar mērķi veicināt jauniešu nacionālo identitāti, iepazīstot citu Eiropas valstu vienaudžus, iedrošinot viņus līdzdarboties un kļūt pilsoniski aktīviem. Pasākumā piedalījās aptuveni ~40 bērni, jaunieši un pieaugušie no Kandavas novada (25 rakstīja vēstules un 15 zīmēja zīmējumus) un ~25 bērni un jaunieši no Spānijas, kurā darbojas brīvprātīgā jauniete no Latvijas Kristīna. Vairāk par pasākumu lasi raksta turpinājumā un noteikti apskati mūsu bilžu galeriju! :)

 01.10.2019.-27.10.2019. norisinājās neklātienes  zīmējumu konkurss "Vēstule eiropietim", saņēmām 15 radošus darbus no Kandavas bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Jaunieši tika aicināti uzzīmēt vēstījumu eiropietim un lielākoties jaunieši zīmēja Kandavas pilsētas skaistākas vietas, lepojoties ar savu identitāti un aicinot apciemot Kandavu. Radošie darbi apskatāmi Kandavas MJIC "Nagla" zālē līdz novembra beigām.

01.10.2019.- 13.10.2019. brīvprātīga jauniešu pieteikšanās bez atlases dalībai vēstuļu rakstīšanā un sūtīšanā, vēstuļu sagatavošana un izsūtīšana Latvijā. Atsaucās 8 Cēres pagasta jaunieši un 17 Kandavas bērni un jaunieši. Katrai vēstulītei klāt tika piestiprināta bilde ar kādu skaistu vietu Kandavas novadā, kā arī ar informāciju, ka oktobris ir Eurodesk Time to Move kampaņas mēnesis, aicinot jauniešus izmantot mobilitātes iespējas. Vēstules tika saņemtas un izsūtītas oktobra sākumā. Vēstules tika nosūtītas vienā lielā aploksnē sadarbības organizācijai Spānijā, lai pa ceļam tās neizklīstu. Kopā ar vēstulēm nosūtījām arī našķi, lai vēstuļu saņemšana mūsu spāņu draugiem ir patīkamāka.

14.10.2019.-31.10.2019. vēstuļu saņemšana, atbildes sagatavošana un izsūtīšana Eiropā (šis bija darbiņš mūsu sadarbības jaunatnes organizācijai Spānijā). Atsaucās ~25 spāņu bērni un jaunieši, izlasot mūsu Kandavas novada bērnu un jauniešu vēstules un sagatavojot atbildes. Arī spāņi vēstulītēm piesprauda klāt bildi no spāņu festivāliem, tradīcijām un skaistām vietām, kā arī mūsu jauniešiem atsūtīja gardus našķus, kādi Latvijā nav atrodami un nopērkami.

31.10.2019.-14.11.2019. zīmējumu konkursa izstāde un labāko darbu apbalvošana; dalīšanās stāstos par vēstuļu saraksti; tematiskā pēcpusdiena "Eiropieša nacionalā identitāte". 12.novembrī beidzot saņēmām sūtījumu no Spānijas un 14.novembrī beidzot mūsu Kandavas novada jaunieši saņēma atbildes vēstules, ar spāņu kārumiem un Eurodesk pildspalvu, lai arī turpmāk varētu rakstīt vēstules saviem Eiropas draugiem. Un apskatījām arī visus zīmējumu konkursa radošos darbiņu, kuri apskatāmi Kandavas MJIC "Nagla" zālē līdz novembra beigām. Visi radošo darbiņu autori saņēma piemiņas balviņas no Eurodesk (ūdens pudeles, termo krūzes un citas noderīgas lietas).

Mums ļoti patika šī aktivitāte un varētu vēl kādreiz atkārtot! Jo bija ļoti interesanti rakstīt vēstules, intriģējoši bija gaidīt atbildes un liels prieks bija saņemt vēstules no Spānijas! :) Paldies brīvprātīgajai jaunietei Kristīnai un Spāņu jaunatnes organizācijai "Proyecto Kieu"!

Starp citu: Latvijas jauniete Kristīna šobrīd piedalās Eiropas brīvprātīgā darba projektā. Ja Tev interesē, kā viņai sokas brīvprātīgā darba piedzīvojumus Spānijā, tad noteikti lasi Kristīnas blogu! Kā? Sazinies ar JC "Nagla" vadītāju Ievu! :)

<>


Jaunākās galerijas