Biedrība „Kandavas novada Jauniešiem” uzsāk īstenot projektu “Sāc ar sevi!”

01.08.2019

projekta_logo.jpgBiedrība „Kandavas novada Jauniešiem” 2019. gada 30. jūlijā noslēdza līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Eiropas Solidaritātes korpusa programmas Solidaritātes projekta “Sāc ar sevi!” īstenošanu. Sākot ar 2019. gada 1. augustu tika sākts īstenots jauniešu iesniegtais Solidaritātes projekts “Sāc ar sevi!” , kura mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un pilsonisko atbildību, attīstot dabai draudzīga dzīvesveida kustību Kandavas novadā, izmantojot bezatkritumu pieeju (zero waste) kā instrumentu.

Īstenojot projektu, tiks risināta līdzdalības un pilsoniskās atbildības problēma, mazinot Kandavas novada iedzīvotāju pasivitāti, kliedējot stereotipus, ka vides aizsardzība ir neiespējama, sarežģīta. Projekts ir piecu aktīvu Kandavas novada jauniešu izaicinājums vērst sabiedrību uz ilgtspējīgu rīcību, paredzot paradumu maiņu, lai samazinātu vienu no aktuālajām vides problēmām pasaulē. Projektu īsteno jaunieši Evita, Gita, Laura Kristīne, Madara un Nauris no Kandavas novada.

Vairāk par projektu lasi raksta turpinājumā...

Tiešā mērķa grupa, kas plānota projekta iesaistē, ir Kandavas novada jaunieši (13-25 g.), neatkarīgi no mantiskā un sociālā stāvokļa, rases, tautības, etniskās piederības, dzimuma, reliģiskās un politiskās pārliecības, veselības stāvokļa, nodarbošanās un dzīvesvietas. Netiešā mērķa grupa ir jebkurš Kandavas novada iedzīvotājs, kuram ir interese par projektu.

Projekta galvenās aktivitātes:

  • Pētījums divās kārtās, kurā jebkurš Kandavas novada iedzīvotājs aicināts nedēļu jeb 7 pilnas dienas pētīt un uzskaitīt savu atkritumu patēriņu.
  • Izbraukuma sērijas, kurās aktivitāšu dalībnieki tiek iepazīstināti ar bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu.
  • Noslēguma pasākums, kurā tiks informēti projekta dalībnieki un plašāka sabiedrības daļa par bezatkritumu dzīvesveida attīstību Kandavas novadā, galvenajiem secinājumiem un atziņām.

Projekta aktivitātēm var sekot līdzi mājas lapā jcnagla.lv sadaļā “Biedrība Kandavas novada Jauniešiem”. Septembra sākumā publicēsim informāciju par pētījumu un aicināsim piedalīties gan lielus, gan mazus Kandavas novada iedzīvotājus, lai pētītu savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Pievienojies!

Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstu, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Informāciju sagatavoja jaunietes: Laura Kristīne Melne un Gita Agapova

img_20190821_wa0008.jpg

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas