Dalība Jauniešu Hartā Dānijā Neastvedas pilsētā02.05.2019

Sakarā ar Kandavas novada domes sēdē pieņemto lēmumu, 25.-28. aprīlī 4 Kandavas novada jauniešu delegācija piedalījās Jauniešu Hartā Dānijā Neastvedas pilsētā. Kandavas novadu pārstāvēja jauniešu centra vadītāja Ieva, delegācijas vadītāja Adrija un novada sportiskie jaunieši Ivo un Kristaps. Šoreiz Jauniešu Hartas sanāksmes tēma bija sociālā un daudzkulturālā komunikācija. Lasi raksta turpinājumu un iemet aci bilžu galerijā! :)

Pirmā sanāksmes diena tika veltīta tam, lai dalībnieki iepazītos viens ar otru, sanāksmes norises vietu, programmu, kārtību. Tā pat bija iespēja iepazīt vietējo kopienu un katram savu viesģimeni, lai daudz vairāk izprastu dāņu tradīcijas.

Otrā sanāksmes diena sākās ar oficiālu atklāšanu Neastvedas pilsētas domē, kur atskatījāmies uz paveikto un ieskatījāmies Jauniešu hartas nākotnes plānos. Tā pat tika apskatīts sanāksmes temats sociālā un daudzkulturālā komunikācija Eiropas līmenī, jaunieši tika iepazīstināti ar dažādām mobilitātes iespējām. Tālāk mēs devāmies uz Neastvedas pilsētas ģimnāziju, kur iepazināmies ar šīs skolas pieredzi dažādu jauniešu integrēšanā un pieredzi sociālā un daudzkulturālā komunikācijā. Strādājām grupās ar dāņu jauniešiem un izstrādājām ieteikumus dažādām Eiropas aktivitātēm. Tā pat uzklausījām fantastisko pieredzi autistu skološanā un iekļaušanā. Dienas noslēgumā devāmies uz Neastvedas pilsētas jauniešu centru, lai iepazītos ar dāņu jauniešu iespējām un aktivitātēm. Kā arī izstrādājām idejas pasākumiem, kā veicināt sociālo un daudzkulturālo komunikāciju. Ļoti produktīva diena!

Trešā sanāksmes diena sākās ar grupu darbu, kurā pievienojās imigranti un bēgļi. Kopā diskutējām un runājām par stereotipiem, aizspriedumiem, kā un kāpēc tie rodas. Kā arī izstrādājām ieteikumus sociālās un daudzkulturālās komunikācijas veicināšanai vietējās kopienas un Eiropas līmenī. Tālāk devāmies ekskursijā pa pilsētu, ko organizēja paši imigranti un bēgļi. Bija ļoti interesanti iepazīt Neastvedas pilsētu viņu acīm, kā arī uzklausīt šo imigrantu un bēgļu dzīves stāstus. Emocijām piesātināta aktivitāte un ļoti noderīgi, lai izprastu imigrantu un bēgļu problēmas un dzīves. Dienas turpinājumā mēs devāmies uz lauku skoliņu, kas ir orientēta uz jauniešu personības pilnveidi caur jauniešu interesēm un hobijiem. Ļoti vērtīgi iepazīt Dānijas izglītības sistēmu un šo skolu. Skaista un iedvesmojoša vide spēj ar jauniešiem darīt brīnumus! Šī inernātskolai līdzīgā skola spēj sagatavot pastāvīgus un konkurētspējīgus jauniešus Dānijas darba tirgum. Paši jaunieši mums vadīja ekskursiju pa skolas telpām, lai iepazīstinātu ar savu ikdienas mācību vidi. Dienas noslēgumā saviesīgs pasākums - nacionālais vakars, uz kuru bija aicināti arī bēgļi un imigranti, viņiem bija iespēja pamēģināt dažādu Eiropas valstu nacionālos saldumus, ēdienus un dzērienus.

Ceturtā diena bija ļoti skumīga sanāksmes diena, jo nācās atvadīties no Jauniešu Hartas dalībniekiem un viesģimenēm. Sākās mājupceļš atpakaļ uz Kandavu Latvijā. Pirms lidmašīna, mūsu jaunieši brīvo laiku Dānijas galvaspilsētās Kopenhāgenā izmantoja lietderīgi - apskatot vecpilsētu, pili un pils ēkas. 

Kopumā Jauniešu Hartas sanāksme Dānijā vērtējama kā ļoti noderīga! Paldies Kandavas novada domei par šādu lielisku iespēju un pieredzi! :)

 

<>


Jaunākās galerijas