Erasmus+ projekts "Baltic Youth Exchange - Integration trought sport"22.10.2018

Pieci Kandavas novada jaunieši un jauniešu centra vadītāja š.g. 12.-19.oktobrī devās uz mazu Vācijas pilsētiņu Mözen Lībekas apkārtnē, kur norisinājās Erasmus+ projekts "Baltic Youth Exchange - Integration trought sport". Projektā piedalījās 50 jaunieši no 7 valstīm – Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Krievija (Kaļiņingrada), Polija, Vācija.

Vairāk par to, kādas aktivitātes norisinājās projekta ietvaros, lasi raksta turpinājumā un noteikti apskati superīgo bilžu galeriju!

Nedēļas garumā jaunieši piedalījās dažādās aktivitātēs – iepazinās un saliedējās; iepazina apkārtni ar mobilās aplikācijas Actionbound palīdzību orientēšanās aktivitātē; paši būvēja plostu un devās plostu braucienā pa ezeru; iepazinās ar Ultimate frīzbija spēli un aktīvi piedalījās tajā;  devās rudenīgā pastaigā pa Lībekas un Hamburgas vecpilsētu; iepazinās ar ratiņkrēslu sportu un paši pamēģināja spēlēt futbolu ratiņkrēslos; tikās un diskutēja ar ekspertiem, kuri ikdienā strādā sporta jomā ar dažādu cilvēku iekļaušanu; būvēja 8m augstu torni no ierobežotiem resursiem; strādāja un diskutēja dažādās darba grupās par integrēšanu un iekļaušanu sportā. Projekta tematika skāra gan dažādu tautību, rasu un ticību cilvēkus, gan cilvēkus ar dažādiem garīgajiem un kustību traucējumiem, gan politiskos bēgļus, nabadzīgos un vēl daudz dažādas cilvēku grupas, kuras nepieciešams iekļaut un integrēt sabiedrībā.

Mūsu jaunieši piedalījās visās projekta programmas aktivitātēs un ļoti novērtēja pozitīvo pieredzi un zināšanas, ko ieguva projekta darba grupās un aktivitātēs. Projekts norisinājās pateicoties ES programmas Erasmus+ finansējumam un jauniešu centra “Nagla” līdzfinansējumam. Mūsu ilggadējie projekta partneri Vācijā plāno jau atkal nākamgad organizēt Starptautisku jauniešu apmaiņu, tādēļ aicinām arī nākamgad Kandavas novada jauniešiem izmantot šo iespēju.

<>


Jaunākās galerijas