Karjeras nedēļa 2015 2015. gada 12. - 16. oktobris

05.10.2015
lejupielade--1.jpg

Jau ceturto gadu pēc kārtas Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm organizē pasākumu „Karjeras nedēļa” vairākās Latvijas pilsētās un novados, lai aktualizētu savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras virziena izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves ceļa veidošanā un palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām.

Karjeras nedēļā:

  • 2012. gada 26.-30. novembrī piedalījās 9 000 skolēni 5 pilsētās: Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā
  • 2013. gada 7.-11. oktobrīpiedalījās 24 197 skolēni - 11 pilsētās: Rīgā, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Cēsīs, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā.
  • 2014. gada 13.-17. oktobrī piedalījās 69 800 skolēni - 15 pilsētās/novados: Rīgā, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Cēsīs, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Rojā, Saldū, Ogrē, Alūksnē

Šogad 2015. gada 12.-16. oktobrī Karjeras nedēļa tiks organizēta 19 pilsētās/novados: Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā. Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Gulbenē, Cēsīs, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Rojā, Talsos, Dagdā, Preiļos un Lielvārdē.

Karjeras nedēļas mērķis

palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām, ietverot visu līmeņu profesionālās izglītības vērtību un aktualitāti mūsdienās.

Mērķauditorija

  • Skolas pasākumos – visu vecumu skolēni un viņu vecāki;
  • Ārpusskolas pasākumos – jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem;
  • Medijos un vidē – žurnālisti, politikas veidotāji, jauniešu vecāki un sabiedrība kopumā.

Karjeras nedēļas tematika

VIAA sadarbībā ar 19 pilsētu/novadu Izglītības pārvaldēm/nodaļām Karjeras nedēļas ietvaros plāno pasākumus, aktualizējot šādu tematiku: Iepazīsti savu profesiju; Iepazīsti sevi; Gūsti pieredzi; Esi uzņēmīgs; Zini informācijas resursus; Palīdzi savam bērnam izvēlēties karjeru.

2014. gadā Karjeras nedēļas tematika vairāk tika veltīta sevis iepazīšanai. Jaunieši tika aicināti iepazīt sevi, savas stiprās un vājās puses, īpašības un talantus, lai labāk izprastu, kādai karjerai viņi ir piemēroti.

2015. gadā galvenais fokuss būs uz profesijas iepazīšanu radošā un jauniešiem atraktīvā veidā. Līdz ar to šogad Karjeras nedēļas moto: “Atver profesijas durvis”.

Sīkāka informācija http://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/karjeras_...

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas