Jaunumi

Apmācību cikls vecākiem - Kā saprast un saprasties ar pusaudzi?

15.03.2023

cap-ig.jpgPusaudžu vecums ir dažādiem izaicinājumiem pilns ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, kuriem dažreiz pietrūkst izpratnes par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā (aptuveni 10 līdz 16 gadi) ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu sadarbību ar bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Biedrība "Kandavas novada jauniešiem" sadarbībā ar psiholoģi Lieni Kalvu piedāvā 12-16 gadus vecu pusaudžu vecākiem iespēju piedalīties 10 nodarbību apmācību ciklā, kas būs kā lielisks atbalsts un ceļvedis, audzinot pusaudzi.

Kursa laikā vecāki, aktīvi līdzdarbojoties, saņems atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

  • Pusaudzis vairs nav mazs bērns, taču arī ne pieaudzis. Ko atļaut un ko nē? Kādā veidā noteikt robežas, ja agrākās metodes vairs nestrādā?
  • Vēlos, lai man ar pusaudzi būtu labas, emocionāli tuvas attiecības. Kā ar pusaudzi sarunāties? Kā izteikt kritiku, nesabojājot attiecības?
  • Pusaudzim nav draugu vai ir sarežģītas attiecības ar vienaudžiem. Vai un kā es varu viņu atbalstīt?
  • Pusaudzis tik daudz ko grib darīt atšķirīgi no mums, vecākiem, bieži ir opozīcijā, protestē. Cik daudz protestēt ir normāli?
  • Pusaudža seksualitāte. Kāda seksuālā uzvedība ir atbilstoša, kāda nē? Kas ir sekstings? Vai sarunas ar pusaudzi par seksualitāti nepamudinās viņu ātrāk iesaistīties seksuālās attiecībās?
  • Pusaudzis ir noslēgts un es nezinu, kā viņš jūtas. Ko darīt, ja neesam pieraduši runāt par emocijām?
  • “Uzsprāgstam” mēs visi – gan pusaudzis, gan vecāki. Kā palīdzēt sev un pusaudzim izpaust emocijas tā, lai nekaitētu ne sev, ne citiem?
  • Kā jūtas pusaudža vecāks? Kā parūpēties par sevi?

Apmācību kursa laikā tiks izmantotas dažādas darba metodes – uzdevumi pāros un grupās, situāciju izspēlēšana, diskusijas, tiks uzdoti arī mājas darbi apgūtā nostiprināšanai, kā arī vecākiem būs iespēja dalīties un dzirdēt citu dalībnieku pieredzi.

Nodarbības notiks reizi nedēļā no 29.marta, trešdienās, no plkst. 18.00 līdz 21.00, Kandavas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra NAGLA, Zīļu ielā 2, 1.stāva zālē (ieeja no Izglītības pārvaldes puses). Tēmas papildinās viena otru un līdz ar to ir nepieciešams apmeklēt visas nodarbības. Vecāku līdzmaksājums 2 EUR.

Pieteikšanās līdz 27.marta plkst.17:00, aizpildot anketu: https://ej.uz/cap_kandava

Projekts tiek īstenots ar Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko!

27.01.2023

31.janvārī 18:00 tiekamies uz klimata un vides ilgtspējas telpas kā interaktīvas un izzinošas spēles atklāšanu! Esi gatavs Actionbound spēlei un aktivitātēm par ANO Klimata ilgtermiņa mērķiem!aizej-tur.jpg

Jauniešu iniciētais pasākums notiek LAPAS Attīstības iniciatīvas RŪPnīca kampaņas “Jaunieši par klimatu” ietvaros. 

#AktivoIedzivotajuFonds #ClimateOfChange #LAPAS

Sāc ar sevi!

02.01.2023

Vai esi aizdomājies, kāda būs dzīve uz Zemes pēc gadiem 5? 50? 500? Cik tīrs būs dzeramais ūdens un gaiss, ko elpojam? Vai Antarktīdā būs vēl ledus? Vai zini, kāda ir tava loma vides un klimata pārmaiņu procesos? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem, kas skar vidi un klimatu, runāsim, diskutēsim un izzināsim projekta "Sāc ar sevi!" laikā. Tāpat kopā ar graffiti mākslinieku Renāru Cauni apgūsim un veidosim graffiti zīmējumus par šīm aktuālajām tēmām. Gaidīsim tevi 9., 12. un 18.janvārī 16:00 Kandavas MJIC "Nagla".

Jauniešu iniciētais pasākums notiek LAPAS Attīstības iniciatīvas RŪPnīca kampaņas “Jaunieši par klimatu” ietvaros. 

#AktivoIedzivotajuFonds #ClimateOfChange #LAPAS 

sac-ar-sevi.jpg

BEATBOX vakars ar Arvi Kantiševu

02.01.2023

beatboxplakatsshare.jpgBeidzot BEATBOX arī Kandavā!

Jau 18.janvārī 18:00 KMJIC NAGLA telpās ar improvizētu koncertu un meistarklasi viesosies beatboxeris un looperis Arvis Kantiševs. Lai arī pēc izglītības modes mākslinieks ar maģistra grādu mākslā, Arvis ar mūziku un beatbox aizraujas jau vairāk kā 10 gadus - uzstājies ar improvizācijām visdažādākajos mūzikas žanros, taču galvenais elements ir skaņas, ko Arvis veido pats ar savu balsi. Bieži šīs uzstāšanās ir gan kā muzikāls koncerts, gan kā stāvizrāde ar komiskiem elementiem, iesaistot arī publiku, jautājot tēmas, par kurām improvizēt. Ir darbojies kā betaboxa pulciņa vadītājs bērniem un jauniešiem, pasniedz kursus paplašinātajās balss tehnikās (piemēram, rīkles dziedāšana, virstoņu dziedājums) un balss improvizācijā pieaugušajiem. Darbojās arī ar grupu improvizāciju uz beatbox bāzes, kur palīdz apgūt skaņu un ritmu pamatelementus, kā arī palīdz veidot sajūtu par to, kā saskanēt kopā. Arvis ar saviem priekšnesumiem ir piedalījies dažādos koncertos un festivālos, koncertējis individuāli un veidojis mūziku performancēm un teātriem.

Kandavas Beatbox vakara dalībniekiem būs iespēja gūt nelielu priekšstatu par beatboxu, apgūt dažus šīs tehnikas knifiņu, kā arī - drosmīgākie varēs "padžemot". Ieeja pasākumā bez maksas.

Jauniešu gada noslēgumu balīte

27.12.2022

nagla-30-12-balle-91-44-121-92cm.jpgJau 30.decembrī plkst.18.00 ikviens jaunietis tiek aicināts uz Gada noslēguma ballīti KMJIC NAGLA! Programmā dejas, spēles, karaoke un...Gada jaunietis! Nāc, ņem līdzi draugus un "groziņu"! Tiekamies!

Jaunieši par klimatu! - Loesje radošās rakstīšanas un fotogrāfēšanas meistarklase

24.11.2022

jauniesi-par-klimatu.jpgKandavā nebijis pasākums - Loesje radošās rakstīšanas meistarklase jauniešiem no 13-30 gadu vecumam! Dalība bez maksas. Rezervē vietu arī sev! Piesakies šeit: ej.uz/loesjekandavā
LAPAS (Latvijas platforma attīstības sadarbībai) kampaņas #jauniešiparklimatu ietvaros arī mēs vēlamies veicināt jauniešu izpratni par klimata pārmaiņu ietekmi ne tikai uz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī sociālo un ekonomisko situāciju globālā mērogā, bet arī jauniešu iespējām un veidiem paust savu viedokli un būt pārmaiņu iniciatoriem.
Pasākuma norise:
no 10:30 ierašanās, reģistrēšanās
11:00 Loesje radošās rakstīšanas darbnīca.
Radošās rakstīšanas darbnīcā, izmantojot Loesje tehniku, tev būs ir iespējams paust savu viedokli par Latvijā un pasaulē notiekošajām aktualitātēm vai kādām citām sev tuvām tēmām.
Darbnīcas ietvaros tu uzzināsi par Loesje plakātu veidošanas kustību un tās pārstāvētajām vērtībām, piedalīsies vairākos radošās rakstīšanas iesildīšanās uzdevumos un kopā ar citiem dalībniekiem rakstīsi saukļus, kuri pēc tam tiks izmantoti melnbalto Loesje plakātu veidošanā.
Loesje radošās rakstīšanas metodes būtiskākais elements ir koprade. Darbnīcas laikā dalībnieki sēž aplī, papildinot un uzlabojot viens otra rakstīto, šādā veidā kopīgi radot jaunus un reizēm arī pašiem dalībniekiem pārsteidzošus tekstus, kādus viens pats dalībnieks individuāli nespētu izveidot. Lai piedalītos darbnīcā, īpašas rakstīšanas prasmes vai literārā pieredze nav nepieciešama. Darbnīcas laikā radītie teksti tiks izmantoti, lai veidotu jaunos Loesje plakātus. Jaunradītie plakāti vēlāk tiks publicēti Latvijas Loesje plakātu arhīvā http://ej.uz/Loesje-plakati un būs brīvi pieejami nekomerciālai izmantošanai gan darbnīcas dalībniekiem, gan jebkuram citam interesentam.
13:30 Pusdienu pauze
14:30 Loesje plakātu fotografēšanas darbnīca

Loesje plakāti tiek veidoti, lai aicinātu sabiedrību aizdomāties par pasaulē aktuāliem tematiem un veicinātu indivīda vēlmi uzņemties aktīvu iniciatīvu savas apkārtējās vides un sabiedrības uzlabošanā. Loesje plakātu fotografēšanas darbnīcas mērķis ir paspilgtināt plakātu pausto domu, iekļaujot plakātus pilsētvidē, kā arī fotografējot tos kopā ar cilvēkiem. Fotografēšanai tiek izmantoti A3 un A1 izmēra plakāti, foto kadru meklējumam esot kā radošam koprades uzdevumam - darbnīcas dalībniekiem to veicot nelielās trīs līdz četru cilvēku grupās. Darbnīcā iespējams piedalīties, izmantojot viedtālruņa piedāvātās fotografēšanas iespējas, gan arī izmantojot profesionālo foto tehniku.
Foto darbnīcas ievadā tiks sniegta ievadlekcija par fotografēšanu un padomi, kas noderīgi tieši Loesje plakātu fotografēšanā. Darbnīcas noslēgumā paredzēta arī kopīga iegūto rezultātu apskate un izvērtēšana.
Loesje plakāti tiek rakstīti vairāk nekā 30 pasaules valstīs, tomēr Latvija ir pirmā valsts, kurā tika uzsākta arī plakātu fotografēšana pilsētvidē. Tas notika 2008. gadā, projekta "Balti Melnā Revolūcija" ietvaros. Kopš tā laika līdzīgas darbnīcas ir notikušas kopumā 45 reizes, viesojoties vairāk nekā 24 dažādās apdzīvotās vietās Latvijā. Šī darbnīca būs pirmā reize, kad Loesje plakātu fotografēšana norisinās Kandavā. Ar iepriekšējo foto darbnīcu rezultātiem iespējams iepazīties adresē www.ej.uz/Loesje-foto
17:00 Pasākuma noslēgums
Aktivitāte tiek finansēta no EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” un Eiropas Savienības DEAR programmas.
#AktivoIedzivotajuFonds #ClimateOfChange #LAPAS

"Tik forša ballīte mums vēl nav bijusi!"

05.08.2022

whatsapp-image-2022-08-03-at-12-46-11-pm-1.jpg30.jūlijā Kandavas skeitparkā brīvā un radošā atmosfērā pagāja neformālās jauniešu grupas “Sphinx” organizētie Kandavas un apkaimju jauniešu sadraudzības Dārza svētki. Šo pasākumu jaunieši īstenoja konkursa "Tukuma novada jauniešu iniciatīvu projekta konkurss" ietvaros ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes atbalstu un Tukuma novada pašvaldības finansējumu.

Šis jauniešu pasākums priecēja ar plašu aktivitāšu klāstu, kurā bija gan iespēja iemēģināt roku grafiti mākslā, gan radoši izpausties, apgleznojot T-krelus vai piedaloties meditatīvajā zīmēšanas-apļošanas meistarklasē. Liela piekrišana bija arī galda spēlēm un āra lielformāta spēlēm. Aktīvākie jaunieši izvēlējās sporta spēles un stafetes, bet drosmīgākie pārbaudīja savas līdzsvara noturēšanas prasmes uz slackline. Aktīvākiem pasākuma dalībnieki, kuri piedalījās stafetēs un konkursos, ieguva balvas, bet visiem apmeklētājiem bija iespēja saņemt pasākuma piemiņas dāvanas. Īpaši pateicīgi jaunieši ir Eurodesk Latvija par balvu fondu Actionbound pilsētas spēles dalībniekiem, kā arī brīvprātīgajiem meistarklašu vadītājiem - Renāram, Ingai, Līgai, Ancei, Līvai, Lāsmai! Dārza svētku apmeklētājiem jaunieši bija sarūpējuši arī gardas piknika uzkodas, atspirdzinošus dzērienus un saldumus. 

Dārza svētkos ikvienam jaunietim bija iespēja tikties arī ar svētku īpašo viesi - Eiropas Jaunatnes dialoga (EJD) vēstnieci Lauru Vilciņu. Laura jauniešus iepazīstināja ar EJD pamatbūtību, EJD vēstnieku pienākumiem un jauniešu iespējām paust savu viedokli un tapt sadzirdētiem. Izmantojot dažādas neformālās izglītības metodes, vēstniece aicināja jauniešus uz diskusiju par ilgtspējīgu un "Zaļu Eiropu" un iekļaujošu sabiedrību. Pēc diskusijām jaunieši labprāt baudīja vēstnieces sarūpētos saldējuma kokteiļus.

Arī mums - Kandavas multifunkcionālajam jauniešu iniciatīvu centram šie svētki bija īpaši, jo atzīmējām centra 10+2 gadu jubileju! Patiesi priecājāmies par iespēju šos svētkus nosvinēt klātienē, kopā ar mūsu aktīvajiem jauniešiem, kā arī Dundagas Brīvā laika pavadīšanas centra un biedrības "Palēciens Tev" Tukuma jauniešiem. 

Paši jaunieši atzina, ka tik labi un jautri atpūtušies viņi sen nebija, un ar nepacietību jau gaida nākamo jauniešu pasākumu.

Neliels ieskats pasākuma norisē pieejams bilžu galerijā zem šī raksta vai šajā video, ja seko linkam:

https://animoto.com/play/f0CC9...

Lasīt visu ziņu galerija (57)
facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas