Jūlijs jauniešu centrā - pierodot pie apstākļiem

31.07.2020

31400375_0374_426e_9f59_25c91e6416fb.jpgJau divi mēneši pagājuši, atsākot klātienes darbu. Kā mums gājis jūlijā – lasi raksta turpinājumā!

Jūlijs, salīdzinoši ar jūniju, bijis aktīvāks mēnesis, jo šomēnes centra apmeklētāji bijuši vairāk. Joprojām ir ierobežotas iespējas, taču gan darbinieki un jaunieši pie tā pieraduši. Ik dienu mēģinām rast iespējas un aktivitātes, kas ir gan drošas, gan interesantas. Joprojām bieži dzīvojamies pa āru, spēlējot spēles, piedaloties Award jauniešu vadītajās nodarbībās, kā arī vienkārši atpūšoties zem kāda koka ēnas uz pufa jeb sēžammaisa.

Jūlija ietvaros apzināti plānojām mēneša plānu tā, lai ikdienas aktivitātes mēneša ietvaros atkārotos, jo ne vienmēr uz šīm aktivitātēm ierodas vieni un tie paši jaunieši. Tā kā mēneša plāns pieejams gan centrā uz vietas, gan arī atrodams interneta mājaslapā, jauniešiem ir iespēja apskatīt to un ieplānot sev vēlamo apmeklējumu. Joprojām kā prioritāti izvirzām drošību un kvalitāti darbā ar jaunatni, tāpēc pagaidām izvairāmies no lielākiem pasākumiem un pulcēšanos.

Īstenojot Award pašizaugsmes programmu, jūlija vidū pieci Kandavas novada Award vienības Zelta un Sudraba jaunieši devās savā ieskaites piedzīvojumu ceļojumā. Četras dienas jaunieši devās laivu braucienā maršrutā Nīgrande - Kuldīgā 81km garumā. Jauniešiem paveicās ar laika apstākļiem un skaistiem dabas skatiem. Savukārt jūlija nogalē 5 Kandavas novada Award Zelta jaunieši un 2 brīvprātīgie jaunieši devās uz Līgatnes dabas takām īstenot projektu, kura mērķis bija veikt darbu sabiedrības labā, pilnveidojot savas prasmes.  Padarīto darbu bilance: 

  • izveidota taku ap aļņu un mežacūku aplokiem zvērkopjiem, lai var sekot līdzi dzīvnieku veselībai; 
  • uzlaboti būri mazajiem dzīvniekiem, sarūpēti zaļumi;  
  • uzspodrināti stikli, lai var skaidrāk saredzēt lapsas un bites; 
  • notīrīts lāča aplokam betona nožogojums; 
  • atjaunota sajūtu taka;  
  • sakārtota Līgatnes dabas takas apkārtni, lai gan apmeklētājiem patīkami, gan darbiniekiem prieks! 

 Kopumā 5 dienas mūsu jaunieši dzīvoja Līgatnes dabas takās, katru dienu veicot kādu labu darbiņu. Jaunieši šo nedēļu izbaudīja kā lielu vasaras piedzīvojumu, jo tā bija iespēja dzīvot kopā ar zvēriem dienu dienā, uzlabot savas praktiskās iemaņas, kā arī projektu organizatoriskās prasmes un pilnveidot savu personību. Līdztekus darbiņiem, jaunieši brīvajā laikā spēlēja galda spēles, devās pārgājienos, zīmēja hennu, čaloja un baudīja vasaru Līgatnē.

Vēl atlicis viens vasaras mēnesis - centīsimies to pavadīt droši, aktīvi un lietderīgi! Uz tikšanos!

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas