Iepazīsti Latvijas jauniešu NETiķeti!15.02.2019

Pirmo reizi Latvijā tapusi jauniešu netiķete jeb vadlīnijas uzvedībai tiešsaistē!

Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi unikālu projektu – Latvijā pirmo jauniešu netiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. 

83% Latvijas jauniešu uzskata, ka internetā ievēro ētikas pamatprincipu “Nedari otram to, ko negribi, lai kāds dara Tev”, liecina Samsung Skola nākotnei aptaujas dati*. Tajā pašā laikā jaunie cilvēki atzīst, ka izmanto nelicencētu saturu, mēdz lietot tiešsaistē izdomātu identitāti, neiejaucas vai pat saasina situāciju, redzot naidīgu vai vardarbīgu saturu.

Vairāk informācija pieejama šeit: https://www.skolanakotnei.lv/n...

Klikšķinot uz bildes, tā atvērsies lielāka :)

printēt

Ēnu diena aizvadīta

13.02.2019

Šodien, 13.februārī Kandavas novada domē, jauniešu centrā "Nagla" un Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā norisinājās visā pasaulē populārais skolēnu karjeras izglītības pasākums “Ēnu diena”. 

Kandavas novada domes Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Maijas Zariņas darba gaitām sekoja Sabīne Pepere no Tukuma 2.vidusskolas. 10.b klases skolnieci Sabīni interesē pašvaldības darbs, kā arī kāzu tematika, tāpēc pašsaprotami licies pieteikties “ēnot” Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju. Turklāt Tukuma novadā šāda vakance netika piedāvāta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Pie mums ciemos jaunieši un jaunatnes jomas darbinieki no Salas novada!12.02.2019

12. februārī pie mums viesojās jaunieši un jaunatnes jomas darbinieki no Salas novada, lai iepazītos ar jaunatnes darbu Kandavā un Kandavas novadā. Dalījāmies pieredzē par īstenotajiem Valsts Jaunatnes programmas projektiem, par dalību Erasmus+ projektos, par Eurodesk reģionālo koordinatoru pienākumu pildīšanu, par Mobila jaunatnes darba ieviešanu Kandavas novadā, par sadarbību ar biedrību "Kandavas novada Jauniešiem" un par jauniešu iniciatīvu īstenošanu Kandavas novadā. Priecājamies, ka kolēģi pamanījuši mūsu labos darbus un izaugsmi jaunatnes darbā! Uzklausījām arī Salas novada jauniešu pieredzi un idejas jaunatnes jomā un darbā. Novēlam Salas novada jauniešiem īstenot savas idejas un  jaunatnes darbiniekiem veiksmi, izturību un enerģiju! :)

printēt

Kas jauns mobilā darbā janvārī? Krāsainas nozīmītes, kino vakari un skaisti tkrekli vēstnešiem...04.02.2019

Janvārī mūsu pagastu vēstneši turpināja savu iesākto darbu ar jaunu sparu un jaunām idejām! Janvāra sākumā vēstneši tikās ar mūsu jauniešu centra vadītāju, lai pārrunātu aktualitātes jaunatnes jomā un turpmāko darbību. Savukārt janvāra otrajā pusē norisinājās vairāki pasākumi Zantes, Vānes un Cēres pagastos. Cēres pagastā 21. janvārī norisinājās nozīmīšu izgatavošanas nodarbība un 31. janvārī norisinājās kino vakars. Vānes pagastā 24. janvārī norisinājās atjautības pēcpusdiena, kurā jaunieši pētīja dažādu jomu informatīvos materiālus un pildīja uzdevumus par iespējām jaunatnes jomā. Savukārt 31.janvārī Vānē norisinājās nozīmīšu izgatavošanas nodarbība. 28. janvārī Zantes pagastā norisinājās kino vakars, bet tā kā jaunieši ne līdz galam bija nodevuši informāciju, tad apmeklējums bija diezgan mazs. Bet visi pasākumi norisinājās un pagastu jauniešiem liels prieks par kopā būšanu! :) 

p.s. Uzrunājām arī Zemītes un Matkules jauniešus kopīgai tikšanās reizei ziemas brīvlaikā - janvāra sākumā, taču jaunieši neatsaucās, žēl! :(

Apskati galeriju, kā mūsu pagastu jauniešiem ir gājis! :)

Paldies Zantes kultūras namam, Vānes un Cēres pamatskolām par atbalstu un palīdzību jauniešiem! Ļoti novērtējam to! Un ceram, ka arī Zemītes un Matkules pagastu jaunieši kļūs aktīvāki un īstenos savas iniciatīvas foršos jauniešu pasākumos! :)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (36)

Janvāris jauniešu centrā - jaunas apņemšanās, jaunas aktivitātes, jauni apmeklētāji...04.02.2019

Janvāris ir gada pirmais mēnesis un nereti tas sākas ar dažādiem jaunumiem. Arī mums janvāris jauniešu centrā ir atnesis jaunas apņemšanās, jaunas aktivitātes, jaunus apmeklētājus... Jau pirmais gada mēnesis ir sācies spraigi, tāpēc raksta turpinājumā lasi, kas ir tas, ko esam paveikuši janvārī! :)

Un noteikti apskati bilžu galeriju, cik spraigs un krāsains mūsu janvāris!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (55)

6 ieteikumi drošākai online dzīvei jeb kā sevi pasargāt interneta vidē!04.02.2019

Otrdien, 5. februārī, visā pasaulē tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Personu datu pārkāpumi, bieži ļaunprogrammatūras uzbrukumi, mikromērķētas un personalizētas reklāmas sociālajos tīklos ir tikai daži no mūsdienu digitālajiem riskiem. Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.

Lasi 6 ieteikumus raksta turpinājumā...

printēt Lasīt visu ziņu

JC "Nagla" mēneša plāns - Februāris 201901.02.2019

Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvas centra „Nagla”

2019.gada Februāra plāns: ŠEIT!

Sagatavoja: Ieva Ozoliņa, Kandavas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra "Nagla" vadītāja

printēt
<>


Jaunākās galerijas