Oktobra notikumi

01.11.2021

768dc9d2_37d9_4001_9df6_fe413d1f0e29.jpgOktobris, kā jau katru gadu, ir piesātināts ar dažādiem notikumiem un aktivitātēm. Arī šogad, neskatoties uz to, ka joprojām ir pandēmija, attālināts darbs un dažādi ierobežojumi. Darbs ar jauniešiem joprojām notiek pilnā sparā ne tikai centrā, bet arī pagastos.

Jau pašā mēneša sākumā tika īstenots mobils jaunatnes darbs pagastos – Zemītē, Vānē, Zantē un Cērē. Tā kā no 4. līdz 10. oktobrim norisinājās ‘’Labo darbu nedēļa’’, kopā ar jauniešiem īstenojām labos darbus:

  • Zemītē – skolas teritorijas sakopšana, lapu grābšana;
  • Vānē – autobusa pieturas sakopšana, mazgāšana;
  • Zantē – zīļu šķirošana;
  • Kandavā – zīļu vākšana un nodošana zīļu kafijas pagatavošanai.

Tāpat, kā pagājušajā mēnesī, arī šomēnes dažādi jaunieši devās starptautiskā jauniešu apmaiņā uz Vāciju. Septiņi jaunieši, septiņas dienas, neskaitāmi iespaidi un piedzīvojumi. Kā viņiem būs gājis – par to ziņosim pēc kāda laiciņa, bet šobrīd tam var sekot līdzi Instagram stāstos.

Mēneša ietvaros, katru pirmdienu jaunieši, kuriem ir derīgi sertifikāti, apmeklēja jogas nodarbības trenera vadībā. Šo iespēju jaunieši sāka izmantot pēc starptautiskās jauniešu apmaiņas Somijā, kur viņi pirmo reizi izmēģināja jogu.

Šogad arī pirmo reizi tika atzīmēta Valsts valodas diena – 15. oktobrī. Šīs dienas ietvaros jauniešiem ne tikai bija iespēja piedalīties orientēšanās spēlē, meklējot burtus pilsētvidē, bet arī digitālajā vidē izteikt savus priekšlikumus dažādu svešvārdu un žargonu latviskošanai, kā arī piedalīties ‘’slengotavā’’, cenšoties rast literāru skaidrojumu dažādiem slengiem.

Attālināti norisinājās arī sarunas par drošām jauniešu iespējām digitālā vidē, lai informētu ne tikai par visām aktualitātēm un iespējām, kas jauniešiem ir pieejamas, bet arī lai pievērstu uzmanību drošībai, neuzķeroties uz dažāda veida krāpniecībām.

Attālināti tika arī atzīmēts Visu svēto priekšvakars jeb Halovīni Zoom vidē. Jaunieši pulcējās gan no pagastiem, gan no pilsētas, lai kopīgi izgrebtu savu svētku ķirbi, kā arī spēlētu viktorīnu par šiem svētkiem, uzzinot daudz ko jaunu!

Jaunieši regulāri tiek informēti par aktualitātēm, jaunumiem un iespējām, kas apkopotas Iespēju kalendārā. Tāpat jaunieši tiek informēti arī par visām izmaiņām centra darbībā, saistībā ar vīrusa izplatīšanas ierobežojumiem  ne tikai rakstiski, bet arī tiekoties Zoom vidē, lai izskaidrotu to sīkāk. 

facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas