Jauniešu līdzdalības aktivitātes Kandavas novadā

15.11.2019

kandava.jpgOktobra un novembra mēnesī Kandavas novada jaunieši aktīvi līdzdarbojās gan Kandavas novada domes organizētās iedzīvotāju sapulcēs, uzdodot jautājumus un izsakot ierosinājumus, gan piedalījās protesta akcijā pret novadu reformu. 

Kā jauniešiem gāja šajās līdzdalības aktivitātēs? 

Lasi raksta turpinājumu! :)

8. oktobrī aptuveni 5 Cēres jaunieši pirmo reizi piedalījās Cēres pagasta iedzīvotāju sapulcē! Jaunieši arī cītīgi gatavojās un iesūtīja savus jautājumus un ierosinājumus (skatīt raksta noslēgumā), lai Kandavas novada domes vadība varētu iepriekš sagatavoties. Mums ir ļoti liels prieks, ka Cēres jauniešu domas un domes nākotnes plāni saskan, piemēram, par estrādes grīdas seguma un stadiona uzlabošanu. Tā pat jaunieši uzzināja aktualitātes pagastā, novadā un projektu iespējas apkārtējās vides uzlabošanai. Cēres jaunieši uzklausīja arī vietējo iedzīvotāju lūgumu saudzēt vidi ap sevi. Prieks par šādu savstarpējo mijiedarbību. Lepojamies, ka jaunieši līdzdarbojas Kandavas novada aktivitātēs, un priecājamies, ka pieaugušie arī mūs - jauniešus uzklausa.

14. oktobrī arī Kandavas pilsētas 3 jaunieši mācījās līdzdarboties iedzīvotāju sapulcē, lai uzklausītu aktualitātes, paveikto, nākotnes vīzijas un mācītos arī paši izteikties. Ļoti žēl, ka Kandavas pilsētas iedzīvotāju sapulce bija švaki apmeklēta gan no jauniešu, gan pašu iedzīvotāju puses. Pilsētas iedzīvotājiem vajadzētu vairāk līdzdarboties, paust savu viedokli un sadarboties ar Kandavas novada domi.

15. oktobrī tikai viena drosmīga Matkules jauniete piedalījās Kandavas novada domes iedzīvotāju sapulcē Matkules pagastā, uzzinot aktualitātes novadā un nākotnes plānus pagastā. Starp citu - Matkules pagasta jaunieši pirms sapulces sagatavoja ierosinājumus (skatīt raksta noslēgumā), kuri tika parādīti arī pārējiem pagasta iedzīvotājiem. Matkules pagasta iedzīvotāji novērtēja jaunieši interesi un iesaisti. Ņem piemēru un līdzdarbojies arī TU Kandavas novada aktivitātēs!

5. novembrī arī 3 Zemītes pagasta jaunieši mācījās līdzdarboties iedzīvotāju sapulcē. Jaunieši pirms tam sagatavoja ieteikumus (skatīt raksta noslēgumā), kurus novada domes priekšsēdētāja iekļāva prezentācijā. Jaunieši uzzināja novada un pagasta aktualitātes un nākotnes plānus. Zemītes pagasta sapulce bija plaši apmeklēta, taču visi priecājās par tieši jauniešu apmeklējumu un interesi.

7. novembrī 3 Kandavas MJIC "Nagla" pārstāvji un jaunieši līdzdarbojās protesta akcijā, ko organizēja Kandavas novada dome pret gaidāmo novadu reformu. Pēc akcijas jaunieši dalījās savā iespaidā un sajūtās, jo tā esot bijusi pirmā protesta akcija. Arī šī ir līdzdalības aktivitāte un viedokļa paušana, priecājamies par šiem jauniešiem.

Jauniešu dalību līdzdalības aktivitātēs koordinēja Kandavas MJIC "Nagla" vadītāja Ieva Ozoliņa, mudinot jauniešus būt aktīviem Kandavas novada iedzīvotājiem, paužot viedokli un līdzdarbojoties vietējās aktivitātēs. 

Jauniešu sagatavotie jautājumi un ierosinājumi iedzīvotāju sapulcēm: (Kandavas novada domes priekšsēdētāja šos jautājumus iekļāva savā prezentācijā, atbildot uz tiem un komentējot ierosinājumus)

08.10. Cēre:

 • Jaunieši norāda, ka Cēres estrādē vajadzētu padomāt par dēļu grīdas seguma atjaunošanu. Dejojot tā ir ielūzusi.
 • Jaunieši ir izteikuši vēlmi, ka Cēres sporta stadiona aplim (skriešanas aplim) vajadzētu nodrošināt kādu segumu, lai būtu patīkamāk skriet un sportot. Pagaidām tur esot vienkārši melnzeme un lietus laikā dubļi.
 • Jaunieši norāda, ka Cēres rotaļlaukumā ir bojāta siena, kuru vajadzētu salabot. Varot gūt traumas, savainoties un vajadzētu to novērst.
 • Jaunieši izteica vēlmi pēc lielām šūpolēm, pāris āra trenažieriem un jauniešu rotaļlaukumu (ar virvju elementiem, līdzīgi kā promenādē). Lai ne tikai maziem bērniem ir slidkalniņi, smilškaste, bet lai arī jauniešu vecumposmam atbilstoši elementi.
 • Tā pat jaunieši izteica vēlmi padomāt pat transporta pieejamību nokļūšanai uz mājām vai Kandavu. Piemēram, ja skolā vai pagastā notiek kāds pasākums, aktivitāte un gribas palikt ilgāk, tad pēc tam ir jāiet kājām uz mājām. Siltā un gaišā laikā tā nav problēma, bet tumšā laikā tas nav droši un ziemā aukstumā tas nav patīkami. Tā pat, ja Kandavā JC Naglā vai jebkur citur norisinās kāds interesants pasākums vai aktivitāte, nav iespējams uz to nokļūt un piedalīties. Jauniešu dzīve šobrīd esot pakārtota skolēnu autobusa kustību sarakstam.

10.10. Vāne: (jaunieši diemžēl iedzīvotāju sapulcē nepiedalījās)

 • Jaunieši norādīja, ka vajadzētu atjaunot bērnu laukumiņu. Esot OK, bet varētu būt labāk.
 • Tā pat Vānes jaunieši izteica vēlmi pēc lielajām šūpolēm, jo tādas esot tikai Lieldienās, bet būtu forši, ja būtu arī ikdienā.
 • Jaunieši norādīja, ka vajadzētu atjaunot un sakopt Vānes estrādi, arī dēļu grīdu vajadzētu atjaunot. Jo pagaidām tu esot diezgan briesmīgi.
 • Un jaunieši norādīja, ka Vānē ir sporta laukums, bet tas esot tikai laukums. To vajadzētu aprīkot un iekārtot (futbola vārti un laukums, basketbola grozs un strītbola laukums, volejbola tīkls u.c.).

15.10. Matkule:

 • Jaunieši norādīja, ka vajadzētu atjaunot bērnu rotaļlaukumu, tas esot savu laiku nokalpojis un uz doto brīdi nav pievilcīgs, patīkams.
 • Vēl jaunieši izteica domu un vēlmi, ja atjaunotu esošo bērnu laukumiņu, tad to varētu papildināt ar jauniešu vecumposmam atbilstošiem elementiem (virvju kāpšļiem u.c.).
 • Jaunieši izteica vēlmi pēc lielām šūpolēm tieši Matkules centrā, jo tuvākās esot Buses pilskalnā.

05.11. Zemīte:

 • Jaunieši izteica vēlmi, lai sporta laukumā atjaunotu un papildinātu vingrošanas stieņus. Tie esot savu laiku nokalpojuši, vajadzētu atjaunot.
 • Zemītes jaunieši izteica vēlmi pēc futbola laukuma un futbola vārtiem, jo uz doto brīdi neesot iespēja uzspēlēt futbolu, tik - cik paši sastellē vārtus un iezīmē laukumu.

07.11. Zante: (jaunieši diemžēl iedzīvotāju sapulcē nepiedalījās)

 • Zantes jaunieši teica, ka Zantē viss esot forši un jauniešiem ir ko darīt! :)
 • Bet varbūt varētu rast iespēju atjaunot bērnu laukumiņu, kurš savu laiku ir nokalpojis un uz doto brīdi ir diezgan pabriesmīgs.
akcija.jpg cere.jpg kandava.jpg matkule.jpg zemite.jpg
facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas