KNJ

Lielformāta spēļu bibliotēka

13.10.2023

lielspeles-logo.jpgTas nu ir noticis! Kandavā ir jauna bibliotēka! Nē, ne grāmatām, bet lielformāta spēlēm!

Biedrība “Kandavas novada jauniešiem” Tukuma novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā “Darām paši” ieguva atbalstu un līdzfinansējumu, lai izveidotu lielformāta spēļu kolekciju, kas uz noteiktu laiku būtu bez maksas pieejama ikvienam interesentam izmantošanai gan ģimenes svētkos un komandas veidošanas aktivitātēs, gan klases vakaros un jauniešu pasākumos.

Spēļu kolekcijā pieejamas sekojošas spēles: XXL Jenga, XXL Domino, XXL Atmiņas spēle, XXL “Connect 4”, Limbo, “Cornehole”, Disku golfa disku komplekti, Vertikālais labirints, Sadarbības izpletnis, Virve virves vilkšanas sacensībām, “Futbolkrokets”, “Metamboulings”, “Spaiņpongs” un dažādi atribūti stafetēm (slēpes, lecammaisi, mērķi). Projekta laikā jaunieši ne tikai veidoja spēļu kolekciju, bet arī blakus skeitparkam ierīkoja publiski pieejamu ugunskura vietu ar soliņiem.

Spēles iespējams apskatīt šim rakstam pievienotajā bilžu galerijā, kā arī Kandavas MJIC “Nagla” telpās un rezervēt, rakstot uz e-pastu: jcnagla@inbox.lv

Izsakām pateicību jauniešiem - idejas autoriem, kā arī jauniešiem un pieaugušajiem, kuri brīvprātīgi piedalījās spēļu izstrādē, izgatavošanā, kā arī ugunskura vietas ierīkošanā! Lai mums visiem patīkami un jēgpilni pavadīti brīvie brīži, kopā esot!

Lasīt visu ziņu galerija (18)

"Kad būs nākamā spēle?!"

04.04.2023

image6483441f.jpgNorisinājušās jau pirmās biedrības “Kandavas novada jauniešiem” īstenotās Eiropas Jaunatnes gada izlaušanās spēles “Unlock your future!”.

Spēles laikā jauniešiem interaktīvā veidā ir iespēja uzzināt par jauniešu iespējām Eiropā, dažādiem projektiem un programmām, brīvprātīgo darbu utml.

Projekts tiek īstenots Eiropas Komisijas atbalstītā projekta “EJG Latvijā” iniciatīvu konkursa ietvaros (www.ljp.lv/ejg).

Eiropas jaunatnes gada izlaušanās spēle jauniešiem "Unlock your future!"

31.03.2023

unlock-your-futureinfo.jpg2023.gadu iesākām ar ideju izveidot kvalitatīvu un mobilu izlaušanās spēli jauniešiem par Eiropas Jaunatnes gada prioritārajām tēmām, jauniešu līdzdalības iespējām dažādās Eiropas programmās un lomu Eiropas nākotnes veidošanā. Mūsu ideja un izstrādātais projekts guva atbalstu Latvijas Jaunatnes Padomes īstenotajā Eiropas Komisijas atbalstītā projekta "EJG Latvijā" (Grant Agreement EAC-2022-0245) iniciatīvu konkursa ietvaros (vairāk šeit: www.ljp.lv/ejg), un nu mums ir iespēja ar šo spēli iepazīstināt Tukuma novada jauniešus izglītības iestādēs un  jauniešu centros. Spēlējot izlaušanās spēli, jauniešiem interaktīvā veidā būs iespēja uzzināja vairāk par jauniešu iespējām Eiropā, dažādām jauniešu programmām, brīvprātīgā darba iespējām, jauniešu līdzdalības un iniciatīvu īstenošanas iespējām, Eiropas jaunatnes mērķiem. Tuvākās spēles plānotas Kandavas Jauniešu centrā, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā un arī Tukumā.

Ja arī jūs vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Jaunatnes gadu un jauniešu iespējām Eiropā, veicot aizraujošus atjautības uzdevumus klasē, draugu grupā vai jauniešu centrā, sazinieties ar mums!Apmācību cikls vecākiem - Kā saprast un saprasties ar pusaudzi?

15.03.2023

cap-ig.jpgPusaudžu vecums ir dažādiem izaicinājumiem pilns ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, kuriem dažreiz pietrūkst izpratnes par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā (aptuveni 10 līdz 16 gadi) ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu sadarbību ar bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Biedrība "Kandavas novada jauniešiem" sadarbībā ar psiholoģi Lieni Kalvu piedāvā 12-16 gadus vecu pusaudžu vecākiem iespēju piedalīties 10 nodarbību apmācību ciklā, kas būs kā lielisks atbalsts un ceļvedis, audzinot pusaudzi.

Kursa laikā vecāki, aktīvi līdzdarbojoties, saņems atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

 • Pusaudzis vairs nav mazs bērns, taču arī ne pieaudzis. Ko atļaut un ko nē? Kādā veidā noteikt robežas, ja agrākās metodes vairs nestrādā?
 • Vēlos, lai man ar pusaudzi būtu labas, emocionāli tuvas attiecības. Kā ar pusaudzi sarunāties? Kā izteikt kritiku, nesabojājot attiecības?
 • Pusaudzim nav draugu vai ir sarežģītas attiecības ar vienaudžiem. Vai un kā es varu viņu atbalstīt?
 • Pusaudzis tik daudz ko grib darīt atšķirīgi no mums, vecākiem, bieži ir opozīcijā, protestē. Cik daudz protestēt ir normāli?
 • Pusaudža seksualitāte. Kāda seksuālā uzvedība ir atbilstoša, kāda nē? Kas ir sekstings? Vai sarunas ar pusaudzi par seksualitāti nepamudinās viņu ātrāk iesaistīties seksuālās attiecībās?
 • Pusaudzis ir noslēgts un es nezinu, kā viņš jūtas. Ko darīt, ja neesam pieraduši runāt par emocijām?
 • “Uzsprāgstam” mēs visi – gan pusaudzis, gan vecāki. Kā palīdzēt sev un pusaudzim izpaust emocijas tā, lai nekaitētu ne sev, ne citiem?
 • Kā jūtas pusaudža vecāks? Kā parūpēties par sevi?

Apmācību kursa laikā tiks izmantotas dažādas darba metodes – uzdevumi pāros un grupās, situāciju izspēlēšana, diskusijas, tiks uzdoti arī mājas darbi apgūtā nostiprināšanai, kā arī vecākiem būs iespēja dalīties un dzirdēt citu dalībnieku pieredzi.

Nodarbības notiks reizi nedēļā no 29.marta, trešdienās, no plkst. 18.00 līdz 21.00, Kandavas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra NAGLA, Zīļu ielā 2, 1.stāva zālē (ieeja no Izglītības pārvaldes puses). Tēmas papildinās viena otru un līdz ar to ir nepieciešams apmeklēt visas nodarbības. Vecāku līdzmaksājums 2 EUR.

Pieteikšanās līdz 27.marta plkst.17:00, aizpildot anketu: https://ej.uz/cap_kandava

Projekts tiek īstenots ar Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējumu.

BEATBOX vakars ar Arvi Kantiševu

02.01.2023

beatboxplakatsshare.jpgBeidzot BEATBOX arī Kandavā!

Jau 18.janvārī 18:00 KMJIC NAGLA telpās ar improvizētu koncertu un meistarklasi viesosies beatboxeris un looperis Arvis Kantiševs. Lai arī pēc izglītības modes mākslinieks ar maģistra grādu mākslā, Arvis ar mūziku un beatbox aizraujas jau vairāk kā 10 gadus - uzstājies ar improvizācijām visdažādākajos mūzikas žanros, taču galvenais elements ir skaņas, ko Arvis veido pats ar savu balsi. Bieži šīs uzstāšanās ir gan kā muzikāls koncerts, gan kā stāvizrāde ar komiskiem elementiem, iesaistot arī publiku, jautājot tēmas, par kurām improvizēt. Ir darbojies kā betaboxa pulciņa vadītājs bērniem un jauniešiem, pasniedz kursus paplašinātajās balss tehnikās (piemēram, rīkles dziedāšana, virstoņu dziedājums) un balss improvizācijā pieaugušajiem. Darbojās arī ar grupu improvizāciju uz beatbox bāzes, kur palīdz apgūt skaņu un ritmu pamatelementus, kā arī palīdz veidot sajūtu par to, kā saskanēt kopā. Arvis ar saviem priekšnesumiem ir piedalījies dažādos koncertos un festivālos, koncertējis individuāli un veidojis mūziku performancēm un teātriem.

Kandavas Beatbox vakara dalībniekiem būs iespēja gūt nelielu priekšstatu par beatboxu, apgūt dažus šīs tehnikas knifiņu, kā arī - drosmīgākie varēs "padžemot". Ieeja pasākumā bez maksas.

Biedrība “Kandavas novada Jauniešiem” uzsāk īstenot projektu “Ozons!”

02.01.2023

logozons.jpgPērn piecu jauniešu grupa sanāca kopā un izstrādāja pieteikumu Eiropas Solidaritātes korpusa projektam, ar vēlmi palīdzēt vietējās kopienas jauniešiem izzināt savas prasmes, sniegt iespēju gūt jaunas iemaņas un, iesaistoties projekta aktivitātēs, uzlabot savu pašsajūtu.

 • Projekts “Ozons!” tiks īstenots sākot ar 11.01.2023. līdz 10.01.2024.
 • Projekta mērķis: Projekta mērķis ir jauniešu pašapziņas un emocionālās labklājības celšana, nepieciešamo zināšanu un prasmju apguve, lai veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrības demokrātiskajos procesos un sniegtu iespēju jauniešiem uzlabot mentālās veselības stāvokli un palīdzētu iesaistīties vietējās kopienas aktivitātēs un mācību procesos izglītības klātienes procesos
 • Projekta aktivitātes tiks balstītas uz jauniešu mentālās veselības veicināšanu, sociālās līdzdalības, dzīves un mācīšanās prasmju apgūšanu, tāpat tiks piedāvātas aktivitātes veselīga dzīvesveida veicināšanai, kvalitatīva brīvā laika pavadīšanai un piederības sajūtas stiprināšanai, sociālās līdzdalības veicināšanai. Piemēram, komandas veidošanas pasākumi, pārgājieni ar nakšņošanu, lāzertaga aktivitāte, tikšanās ar mākslas terapeitu, šefpavāra meistarklase u.c. Katru mēnesi plānota jauniešu atbalsta grupas tikšanās.

Projektā aicināts piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kā arī citi interesenti. Dalība projektā ir bez maksas!

Projekta aktivitātēm seko līdzi jcnagla.lv mājas lapas sadaļā “KNJ” vai @jcnagla sociālajos tīklos.

  Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstu, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

logo-fin.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Noslēdzies projekts "NVO - kas tas par zvēru?!"

31.08.2022

whatsapp-image-2022-08-28-at-9-04-33-pm-1.jpgBiedrība “Kandavas novada Jauniešiem” šogad īstenojusi projektu “NVO – kas tas par zvēru?!”. Tā laikā jauniešiem tika atklāts, kas slēpjas zem šīs abreviatūras “NVO”, cik dažādas tās var būt, un cik dažādas idejas ir iespējams īstenot.

Projekta mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar nevalstisko organizāciju darbību, lai sekmētu jauniešu iesaisti sabiedriskajā dzīvē, aktualizētu līdzdalības nozīmīgumu, rosinātu jauniešu interesi iesaistīties jauniešu organizācijā “Kandavas novada Jauniešiem”, tā veicinot organizācijas ilgtermiņa darbību. 

Lai to panāktu tika īstenotas tādas projekta aktivitātes kā

 • neformālās izglītības vizītes novadu izglītības iestādēs, lai diskutētu par jauniešu līdzdalības iespējām, iepazīstinātu ar biedrību “Kandavas novada Jauniešiem” un biedrības uzsākto projektu “NVO - kas tas par zvēru?!”;
 • sadarbības partneru organizēts seminārs, lai jaunieši gūtu visaptverošu informāciju par biedrībām, kuras darbojas Kandavā, to darbības jomām;
 • labās prakses vizītes, lai iepazītu citas biedrības Latvijā, paplašinātu redzesloku, gūtu iedvesmu;
 • jauniešu iniciatīvas, lai praktizētu iegūtās zināšanas aktivitāšu organizēšanā, tā veicinot jauniešu iesaisti sabiedriskajā dzīvē un organizācijas pamatdarbībā. 

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”.


logo-finans.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (20)
facebokinstagramtwitter
<>


Jaunākās galerijas