Jaunieti, nesēdi malā, iesaisties sabiedrībā! Līdzdarbojies!14.06.2019

"Manas tiesības Mans spēks" ir projekts ko sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā realizē jauniešu biedrība KALM International Trainings. Šī projekta ietvaros tiks publicēti 15 paskaidrojoši video rūlīši, kuru mērķauditorija ir tieši jaunieši. Video rūlīši pievēršas tieši tām tēmām par ko jauniešiem ir vismazākā skaidrība un, kuras iepazīstot jaunieši justos daudz spējīgāki aktīvi iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesos gan personīgā, gan valsts līmenī.


Avots: Izglītības un zinātnes ministrija

printēt

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas jūnija sanāksme jaunatnes jomā07.06.2019

Jūnija mēnesī Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmes tēma bija veltīta jaunatnes jomai, līdz ar to uz sanāksmi devās Kandavas novada domes izpilddirektors kopā ar Kandavas MJIC "Nagla" vadītāju un jaunatnes darbinieci, kas ikdienā strādā ar Kandavas novada jauniešiem. Šī bija vērtīga diena Priekuļu novadā, lai iepazītu jaunatnes jomas darbu citā pašvaldībā. 

Vairāk par šo sanāksmi lasi raksta turpinājumā...

printēt Lasīt visu ziņu

Darbs ar jaunatni pašvaldībās 201803.06.2019

Izglītības un zinātnes ministrija ik gadu veic aptauju, lai iegūtu aktuālāko informāciju par darba ar jaunatni attīstību pašvaldībās. 2019. gada sākumā atbildes iegūtas no visām 119 pašvaldībām, tādējādi ļaujot salīdzināt darba ar jaunatni attīstību ikkatrā novadā un pilsētā! Te būtiskākie dati apkopoti kartēs saskaņā ar pašvaldību iesniegto informāciju! Jaunieši ir mūsu šodiena jau gandrīz ikkatrā Latvijas pašvaldībā!

Apskati bilžu galeriju, kurā ir redzama statiska jaunatnes jomā pašvaldībās! :)

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija

Priecājamies, ka Kandavas novads ir viena no aktīvajām pašvaldībām, kas veic darbu ar jaunatni Latvijā! Varam būt piemērs citām pašvaldībām un dalīties pieredzē, bet vēl ir vietiņa izaugsmei! :)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Tiek izsludināts konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020"31.05.2019

Vai Tavā pašvaldībā notiek aktīvs darbs ar jaunatni? Vai Tavā pilsētā vai novadā ir aktīvi, radoši un mērķtiecīgi jaunieši? Ja atbilde ir jā, tad piesaki savu pašvaldību konkursam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”!

Vairāk info par konkursu TE!

printēt

Eiropas Jaunatnes dialoga atklāšanas konference20.05.2019

Šī gada 26. aprīlī norisinājās Eiropas Jaunatnes dialoga atklāšanas konference Jauniešu galvaspilsētas Ikšķiles novada Tīnūžu tautas namā. Konferencē dalībniekiem bija iespēja uzzināt par Eiropas Jaunatnes dialogu, kas ir Strukturēta Dialoga pēctecis un tā īstenošanas plāniem Latvijā 2019.-2020.gadā, dalībnieki varēja uzzināt par pieejamiem projektu konkursiem un labās prakses piemēriem no citām pašvaldībām.

Noslēdzoties Strukturētajam dialogam un uzsākot Eiropas jaunatnes dialogu - šī bija iespēja izvērtēt esošos līdzdalības un atbalsta mehanismus un lemt par jaunu mehanismu nepieciešamību, lai veiksmīgāk veicinātu jauniešu līdzdalību vietējā un nacionālā līmenī.

Tev ir iespēja ietekmēt Eiropas Jaunatnes dialoga attīstību nacionālā līmenī!

Lasi raksta turpinājumu...

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts jaunatnes politikas programma 2019.gadam01.02.2019

2019. gada 9. janvārī tika apstiprināta Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programma 2019. gadam (turpmāk – Valsts programma). Valsts programmas mērķis ir nodrošināt informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu, lai radītu labvēlīgu vidi, kas palīdzētu jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim, nodrošinot darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību.

Jaunatnes politikas prioritātes 2019. gadam:

  1.  veicināt ilgtermiņa darba ar jaunatni plānošanu un attīstību vietējā līmenī;
  2.  atbalstīt jaunatnes organizāciju darbību jauniešu līdzdalības veicināšanai;
  3.  vienota modeļa izstrāde jauniešu neformālās izglītības atzīšanai valsts mērogā;
  4. 11 jaunatnes mērķu ieviešanas veicināšana saskaņā ar Eiropas Savienības Jaunatnes stratēģijā 2019.-2027. gadam noteikto.

Ar Valsts jaunatnes politikas programmu 2019.gadam var iepazīties ŠEIT!

printēt

Ikšķiles un Olaines novada apvienība kļūst par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 201913.08.2018

Aizvadītajā brīvdienās Madonā norisinājās vislatvijas Jauniešu festivāls 2018, kuras laikā paziņoja uzvarētāju konkursā "Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2019"! 2018. gadā Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2018 ir Madona, taču kura pilsēta būs nākamgad?

Apsveicam Ikšķiles un Olaines novada apvienību, kas ir kļuvušas par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2019!

ŠEIT lasi rakstu par Ikšķiles un Olaines novada apvienību - Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2019!

printēt
<>


Jaunākās galerijas